Grzegorz Żupa, specjalista ds. optymalizacji produkcji firmy Allcomp. Fot. Bartosz Jarosz

Grzegorz Żupa, specjalista ds. optymalizacji produkcji firmy Allcomp. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: mg
  • 16 wrz 2016 09:01 (aktualizacja: 25 wrz 2016 19:41)

Jak zarządzać ludźmi, czasem i procesami w krojowni?

"Lepsze zarządzanie maszynami, ludźmi, czasem i procesami może stanowić o przewadze konkurencyjnej. Producenci, którzy przerabiają naprawdę duże ilości materiałów i rozkrajają wysokie nakłady, często doświadczają zjawiska „zapychania się linii produkcyjnych” – mówi Grzegorz Żupa, specjalista ds. optymalizacji produkcji w firmie Allcomp.

Lepsze zarządzanie maszynami, ludźmi, czasem i procesami może stanowić o przewadze konkurencyjnej. Producenci, którzy przerabiają naprawdę duże ilości materiałów i rozkrajają wysokie nakłady, często doświadczają zjawiska „zapychania się linii produkcyjnych”. Płacą za maszynę, za leasing, za operatora – ale rozplanowanie pracy na zasoby nadal stanowi trudność i nie pozwala osiągnąć maksymalnej wydajności.      

Przy niedoborze pracowników trzeba nastawić się na maksymalne obłożenie maszyn. Polscy producenci dobrze kalkulują i na tej podstawie podejmują najlepsze z możliwych decyzje dla swoich zakładów. Niejednokrotnie przekonując się o tym, że lepsze zaplanowanie produkcji, skuteczniejsze obłożenie maszyn, umiejętne zagospodarowanie dostępnych rozwiązań pod postacią lagowarek i cutterów może znacznie podnieść wydajność i moc przerobową krojowni. Przykładem może być proponowany przez Allcomp Polska system MMS do naprzemiennej pracy cutterów czy lagowarek pomiędzy liniami produkcyjnymi. Efektywne wykorzystywanie posiadanych zasobów to ważny czynnik mogący zadecydować o znacznym wzroście wydajności.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ