Jan Szynaka, prezes Ogólniopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Fot. Szynaka Meble

Jan Szynaka, prezes Ogólniopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Fot. Szynaka Meble

  • Autor: mg
  • 07 lis 2016 14:39

Jan Szynaka: wyróżniają nas niezależność i elastyczność

"Wyższość firm rodzinnych nad innymi to zasługa szybkiej reakcji na zmiany, jakie wykazujemy wobec dynamicznych potrzeb rynku, łatwości i szybkości w podejmowaniu decyzji, a także – stabilności załogi" - mówi Jan Szynaka, prezes Grupy Meblowej Szynaka, o funkcjonowaniu rodzinnych firm w branży meblarskiej.

Czym różni się firma o charakterze rodzinnym od "standardowej" firmy, budowanej przez ludzi niezwiązanych więzami rodzinnymi? Mam na myśli zasady, którymi się kieruje, podstawy biznesowej strategii itp.

W Polsce firmy rodzinne postrzegane są jako stabilnie działający i pożądani pracodawcy i partnerzy biznesowi. Bycie firmą rodzinną stanowi dla nas, właścicieli, ale i pracowników ogromną wartość, co podkreślamy na każdym etapie naszej działalności. Z sukcesem kontynuujemy rozwój naszych brandów na rynkach międzynarodowych i stale rozszerzamy ofertę o innowacyjne produkty najwyższej jakości. Pozwala to nam skutecznie zdobywać rynki, na których dotychczas nas nie było, np. w Arabii Saudyjskiej, oraz ugruntować pozycję w miejscach, w których firma Szynaka Meble jest już obecna.

Niezależność, szybkość decyzji oraz elastyczność w działaniu to wartości, które wyróżniają nas na tle innych ,,standardowych” firm. Przynosi to bardzo dobre efekty, dzięki którym dziś jesteśmy prężnie działającym potentatem na polskim rynku meblowym i silnym graczem na rynkach zagranicznych. Wyższość firm rodzinnych nad innymi to zasługa szybkiej reakcji na zmiany, jakie wykazujemy wobec dynamicznych potrzeb rynku, łatwości i szybkości w podejmowaniu decyzji, a także – stabilności załogi, zwykle mocno związanej z nami, właścicielami.

W czym się przejawia rodzinny charakter Państwa firmy?

Jako firma rodzinna, ze 100% polskim kapitałem, mamy głęboko zakorzenioną świadomość, że jesteśmy motorem napędowym polskiej gospodarki. Bezpośrednie zaangażowanie nas, właścicieli i naszych rodzin w rozwój przedsiębiorstwa stanowi gwarancję niezmienności strategii działania i utrzymania wysokiego poziomu jakości naszych usług. Świadomość pozostawania firmy w rękach ludzi, którzy w pełni się z nią identyfikują, zarządzają i dbają o jej rozwój, stojąc na straży jej największych wartości, buduje zaufanie i nasz prestiż. Rodzinny charakter naszej firmy przejawia się przede wszystkim w relacjach między pracownikami i partnerami biznesowymi, ale ma też wymiar dosłowny, gdyż w strukturach Szynaka Meble pracują – oprócz nas, właścicieli – nasze dzieci oraz wnuki, które są twarzą firmy. Jako firma rodzinna starannie przygotowujemy młodsze pokolenia do zawodu i przyszłego objęcia kierownictwa, dzięki czemu nasz biznes ma potencjalnie większe szanse na przetrwanie niż inne przedsiębiorstwa.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ