Biznesmeblowy.pl

Klienci często poszukują mebli z dodatkowymi funkcjami

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 15 lip 2014 15:18 (aktualizacja: 24 lip 2014 08:31)

Sofa z funkcją spania, to mebel bardzo pożądany w polskich salonach meblowych. Konsumenci wybierają modele z dodatkową funkcją, ze względu na ich wielofunkcyjność. Wywiad z Maciejem Melwińskim, Product Managerem marki Bydgoskie Meble.

Jakie rodzaje funkcji spania są obecnie najpopularniejsze?

Konsumenci najchętniej wybierają funkcje spania proste w obsłudze i zapewniające komfortowy wypoczynek. Dużą popularnością cieszy się funkcja typu Delfin, którą użytkuje się w łatwy sposób, oraz mechanizmy typu EasyLift, ograniczające kontakt funkcji z podłogą. Dzięki takim rozwiązaniom można swobodnie korzystać z funkcji spania bez obaw o to, że podłoga zostanie zarysowana czy zadrapana. Mechanizm EasyLift z dużym powodzeniem zastosowaliśmy w naszej kolekcji Amethyst – Klienci przyjęli ją równie chętnie, jak znaną wcześniej funkcję Delfin. Oferując w meblach funkcje spania dbamy o to, by Konsumenci otrzymywali rozwiązania, które będą niekłopotliwe oraz praktyczne.

Jakimi meblami jest bardziej zainteresowany rynek, tapicerowane z funkcją spania czy bez? Jakie jest zapotrzebowanie rynku?

Tworząc meble bez funkcji spania, możemy bardziej skupić się na ich designie. Wygląd mebli z funkcją jest w pewien sposób determinowany – muszą one mieć określoną wysokość, budowę, miejsce na mechanizmy itd. W sytuacji, gdy nie musimy stosować funkcji spania, rosną możliwości estetyczne – przykładem jest nasza nowa kolekcja Laviano, której nie wyposażyliśmy w funkcję spania z racji na designerski wygląd i charakterystyczną budowę. Kolekcja jest bardzo popularna i znalazła już wielu nabywców. Posiadamy także w ofercie kolekcję Lexus bez funkcji spania, która od lat cieszy niezmiennie wysokim zainteresowaniem Konsumentów. Mimo, że meble tapicerowane bez funkcji spania są coraz popularniejsze w Polsce, to jednak wciąż największym zainteresowaniem cieszą się meble z funkcją, która pozwala na okazjonalne spanie. Rynek wymaga od nas elastyczności, czyli dostarczania różnych rozwiązań, niemniej w naszej ofercie przeważają meble wyposażone w funkcję spania, ponieważ tego oczekują od nas Konsumenci.

Czy meble tapicerowane z funkcją spania mogą zastąpić, konkurować, być alternatywą dla łóżek tradycyjnych?

Opierając się na doświadczeniu sądzę, że meble tapicerowane w pełni nie zastąpią tradycyjnych łóżek. Mimo, że wzrasta dostępność rozwiązań, które podnoszą komfort wypoczynku (np. stelaże, pozwalające na dobór materaca) to ta oferta nie jest tak szeroka, jak w przypadku tradycyjnych łóżek. Klienci, którzy posiadają osobną sypialnię, to tam organizują główne miejsce odpoczynku nocnego, a w pokoju dziennym umieszczają mebel tapicerowany z funkcją spania, przeznaczony do użytku okazjonalnego. Jeśli Klient nie posiada osobnej sypialni, wybiera oczywiście mebel z wygodną funkcją, która sprawdza się podczas częstego korzystania.

Na co, w takim meblu najczęściej zwraca uwagę klient?

Klient szukający mebli tapicerowanego z funkcją, zwraca uwagę na wiele elementów. Przede wszystkim najpierw decyduje o rodzaju pokrycia – skóra naturalna lub tkanina. Gdy zdecyduje się na skórę, zwraca uwagę na jakość, gdy na tkaninę, to szuka takiej, która posiada powłokę Aqua Clean, ułatwiającą czyszczenie. Klienci często poszukują mebli z dodatkowymi funkcjami np. ruchomymi zagłówkami czy funkcjami relaks, pozwalającymi na maksymalnie komfortowy odpoczynek. Konsumenci poszukujący mebla do częstego spania, zwracają uwagę na modele, których leżyska spełnią ich oczekiwania względem wielkości oraz komfortu.

Czy meble tapicerowane z funkcją spania – wytrzymują i dobrze znoszą codzienną eksploatację?

Meble tapicerowane z funkcją spania są przystosowane do częstego używania. Kupując mebel warto poinformować sprzedawcę, czy szukamy modelu do okazjonalnego czy częstego spania. W zależności od potrzeb w naszej ofercie dostępne są meble wyposażone w różne typy funkcji i mechanizmów, zapewniające różnej wielkości powierzchnię spania. Warto na miejscu w sklepie użyć funkcji i położyć się – dzięki temu możemy sprawdzić, czy obsługa funkcji nam odpowiada oraz czy rozwiązanie zapewni nam satysfakcjonujący poziom wygody podczas snu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce