Sylwia Lasota, kierownik ds. marketingu i sprzedaży w firmie Interprint. Fot. Interprint

Sylwia Lasota, kierownik ds. marketingu i sprzedaży w firmie Interprint. Fot. Interprint

  • Autor: mg
  • 07 lis 2016 08:58

Klienci szukają dekorów "spokojniejszych"

Dekory powstałe na wzór naturalnych kamieni i materiałów przemysłowych cieszą się popularnością już od kilku lat. Klienci decydujący się na tego typu rozwiązania wybierają zwykle wersje "spokojniejsze", o czym mówi Sylwia Lasota, kierownik ds. sprzedaży krajowej i marketingu firmy Interprint.

W pierwszej chwili kamień i beton kojarzą nam się przede wszystkim z aranżacjami utrzymanymi w chłodnym, industrialnym lub przynajmniej minimalistycznym stylu. Wszak materiały te są na ogół surowe, chropowate, zimne... Ich kolorystyka – zwykle utrzymana w palecie szarości, popieli i grafitów – rzeczywiście doskonale pasuje do loftów czy wnętrz na wskroś nowoczesnych, podkreślając ich prostotę i oszczędność wyrazu.

Nie oznacza to jednak, że dekory inspirowane naturalnymi skałami lub powierzchniami przemysłowymi pasują tylko do takich wnętrz. Jak pokazuje praktyka, są one znacznie bardziej wszechstronne i – odpowiednio zestawiane i komponowane – odnajdą się nawet pomieszczeniach, w których chcemy uzyskać efekt przytulności i komfortu, na przykład w salonach i sypialniach.

Dekory powstałe na wzór naturalnych kamieni i materiałów przemysłowych cieszą się popularnością już od kilku lat. Dostępne są zarówno rysunki bardzo surowe w wyrazie – pełne kontrastów, dynamizmu, „ruchu” (takie jak np. „Raw Concrete” z kolekcji Pfleiderer „Materials we Love. Concept by Zięta & Kuchciński”), jak też znacznie bardziej subtelne i delikatne (np. „Smooth Concrete” z kolekcji Pfleiderer „Materials we Love. Concept by Zięta & Kuchciński”). Wydaje się, że obecne trendy skłaniają się raczej ku tym drugim. Klienci szukają dekorów spokojniejszych i łagodniejszych. Takich, które będą sprzyjały relaksowi i odpoczynkowi po długim dniu w pracy. Nie chcąc rezygnować z industrialnych inspiracji, decydują się na kompromis.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ