Monika Fedor, product manager firmy Fargotex. Fot. Fargotex

Monika Fedor, product manager firmy Fargotex. Fot. Fargotex

  • Autor: mg
  • 26 paź 2016 13:35 (aktualizacja: 27 paź 2016 10:47)

Kryteria doboru tapicerki - opinia eksperta

Dla rodzin z dziećmi sofa w salonie to nie tylko przestrzeń domowego wypoczynku. Często staje się też miejscem zabaw dzieci, co zwiększa ryzyko pojawienia się plam. Monika Fedor, ekspert Fargotex Group, radzi, jaką tkaninę obiciową wybrać, by ochronić sofę przed tego typu sytuacjami.

Plamy z napojów, jedzenia, kredek czy flamastrów nie zawsze są łatwe do usunięcia. Takie zabrudzenia mogą wymagać użycia środków chemicznych, a to osłabia wytrzymałość materiału obiciowego. Stres związany z troską o wygląd naszej sofy możemy zminimalizować np. poprzez wybór tkaniny łatwoczyszczącej. Takie materiały, jak np. kolekcje "Magic Home", posiadają specjalną powłokę ochronną, która ułatwia utrzymywanie sofy w czystości – plamy schodzą szybciej i potrzebujemy do tego tylko wody i ręcznika papierowego, ewentualnie odrobiny mydła. Co więcej, odporność na tarcie większości tkanin "Magic Home" przekracza 50 tys. cykli Martindale’a.

Tkanina obiciowa na sofie powinna być miękka, elastyczna i przyjemna w dotyku. Jeśli dodatkowo będzie miała też właściwości łatwoczyszczące, zyska na tym cała rodzina. Plam z tkanin "Magic Home" możemy pozbyć się w 3 prostych krokach. Po usunięciu nadmiaru rozlanej lub rozsypanej substancji, wystarczy nanieść na plamę odrobinę wody i odsączyć ręcznikiem papierowym. Kiedy materiał wyschnie, nasza sofa odzyska pierwotną czystość.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ