PARTNER PORTALU
  • Autor: ps
  • 02 gru 2014 11:09 (aktualizacja: 03 gru 2014 08:34)

Małgorzata Błaszczak: Innowacje wśród blatów kuchennych

Małgorzata Błaszczak, projektantka Pracowni Mebli Vigo, ekspert sieci Max Kuchnie: "Po prezentacji kilka lat temu w Mediolanie cienkich blatów kuchennych zastanawialiśmy się, jak polski rynek zareaguje na takie rozwiązanie - blaty o grubości 12mm."

Jak się okazało, nie jest łatwo zmienić przyzwyczajenie klientów do grubszych blatów. Wprowadzenie do sprzedaży tych cieńszych wymagało czasu, pokazania nowych materiałów w salonach i przekonania klienta, iż cienkie blaty będą tak samo wytrzymałe jak te grubsze, a dzięki nim kuchnia nabierze zupełnie innego charakteru, lekkości i wyrafinowanego smaku.

W tym roku trend na cienkie blaty na mediolańskich targach został dalej utrzymany, a nasi klienci coraz śmielej wybierają realizację z takimi właśnie blatami. Przy tak cienkich blatach mamy do wyboru albo spieki kwarcowe, albo specjalnie formowane laminaty.

Jeżeli chodzi o spieki kwarcowe to szerokim wyborem dysponuje firma Silestone. Ich blaty to kombinacja kwarcu (94%) oraz spoiwa - żywicy poliestrowej o doskonałych właściwościach fizyko-chemicznych. Taki skład pozwala na tworzenie różnorodnych form, zapewnia wyjątkową twardość i wytrzymałość oraz daje możliwość powielania wzorów i kolorów. Na uwagę zasługuje powierzchnia zamszowa "Suede" jaka została nadana blatom. Nowa powierzchnia extra matowa w pełni oddaje naturalny kolor, a jednocześnie efektywnie zabezpiecza przed plamami oraz odciskami. Prócz tej matowej możemy oczywiście wykorzystać wiecznie modny połysk i fakturę Volcano (kamienia).

Na uwagę zasługują również blaty Resopal Monochrome, występujące w grubości 12 mm. Monochrom to nowoczesne, niezwykle mocne blaty robocze, posiadające dwustronny dekor, 100% wodoodporności – blaty w są wodoodporne w całym przekroju. Materiał jest w pełni samonośny – blat nie wymaga dodatkowego nośnika, umożliwiają podwieszanie i wpuszczanie zlewozmywaków, nie wymagają oklejania. Dzięki homogenicznemu rdzeniowi, nie ma potrzeby wykańczania krawędzi. Dodatkowo każdy blat Monochrom jest standardowo wzbogacony o technologię Sanitized. Jest to aktywne zabezpieczenie antybakteryjne efektywne w przypadku 99,84% bakterii. Technologia Sanitized jest zawarta w całym przekroju materiału i jest aktywna przez cały okres eksploatacji blatu. Oparta na kationach srebra bariera, uniemożliwia podziały komórkowe.


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Mixel, 2017-07-06 11:42:46
    Może te blaty Resopal ciekawe ale firma sprzedająca je na śląsku i ogólnie wiedza osób z Resopal wilsonart to jakaś porażka , tak niekompetentnych ludzi rzadko się spotyka. Dziwię się że duża firma jaką jest wilsonart i resopal pozwala sobie na taki ciemnogrud.