Daniel Mzyk. Fot. Paged

Daniel Mzyk. Fot. Paged

  • Autor: mg
  • 16 lis 2016 10:02 (aktualizacja: 17 lis 2016 09:26)

Młodzi milionerzy w branży meblarskiej

Tygodnik "Wprost" przygotował zestawienie najbogatszych Polaków, którzy nie ukończyli 40. roku życia. W tym gronie, w ścisłej czołówce, znaleźli się też przedstawiciele branży meblarskiej. Na wysokiej, siódmej pozycji uplasowali się Daniel i Karolina Mzyk, którzy kontrolują Grupę Paged.


Daniel i Karolina Mzyk mają odpowiednio 38 i 39 lat. Siódme miejsce w zestawieniu tygodnika "Wprost" dał im majątek w wysokości 466 mln zł. W połowie 2016 roku Daniel Mzyk zrezygnował ze stanowiska prezesa w Paged SA, spółce dominującej w Grupie Paged. Piastował to stanowisko od grudnia 2008 roku. Nadal jednak do państwa Mzyk należy pakiet kontrolny Grupy Paged.

Grupa Paged to holding przemysłowo-inwestycyjny o ponad 80-letniej tradycji, którego działalność skupia się na trzech segmentach biznesowych związanych z przemysłem drzewnym (sklejkowym, meblowym i handlowym), segmencie systemów logistyki wewnętrznej, segmencie zarządzania wierzytelnościami, segmencie związanym z zagospodarowaniem nieruchomości oraz na pozostałej działalności. Spółka dominująca Grupy, Paged SA z siedzibą w Warszawie, jest od 1996 roku notowana na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Obecnie w skład Grupy Paged wchodzą:

- 4 zakłady produkujące sklejkę i płyty drewnopochodne (w Morągu, Piszu, Bartoszycach, Ełku),
- 3 zakłady produkujące meble (w Jasienicy, Jarocinie, Sędziszowie Małopolskim),
- zakład produkujący systemy logistyki wewnętrznej (w Żabowie),
- zagraniczna spółka handlowa (w Wielkiej Brytanii) zajmująca się sprzedażą mebli,
- 14 składów handlowych w Polsce, oferujących produkty przemysłu drzewnego, w tym pochodzące ze spółek Grupy Paged,
- Grupa Kapitałowa DTP, specjalizująca się w zarządzaniu wierzytelnościami,
- inne spółki.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ