Martin Brettenthaler

  • Autor: bm
  • 28 lip 2016 09:08 (aktualizacja: 29 lip 2016 08:32)

Nowa strategia rozwoju Grupy Krono

W celu wdrożenia nowej strategii producent materiałów drewnopochodnych Swiss Krono Group - wprowadził zmiany na kluczowych stanowiskach w firmie. Jednocześnie wszystkie zakłady Krono - łącznie z polskim - działają teraz według nowych, ujednoliconych zasad.

Swiss Krono Group zalicza się do światowych liderów produkcji wyrobów drewnopochodnych. W dziesięciu zakładach oraz ośmiu krajach wytwarzane są produkty przeznaczone do produkcji dekoracyjnych mebli i wyposażenia wnętrz. Na początku 2016 roku holding dokonał ujednolicenia zewnętrznego wizerunku poszczególnych zakładów i teraz na całym świecie działa jako zintegrowana Grupa.

Jednocześnie w nadchodzących latach koncern będzie w stanie korzystać z możliwości szerokiego rozwoju nowoczesnych wyrobów drewnopochodnych poprzez organiczny i zewnętrzny wzrost. Bliski kontakt z wieloma klientami, zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz silna podstawa kapitałowo-bilansowa stwarzają ku temu idealne warunki. Obecnie wdrażane są cztery ważne projekty inwestycyjno-rozwojowe na Węgrzech, w Rosji, Szwajcarii i USA.

W celu wdrożenia tej strategii wprowadzono nowe kierownictwo strategiczne i operacyjne. Od 1 października 2016 roku funkcję nowego Dyrektora Generalnego koncernu obejmie Martin Brettenthaler, zastępując na tym stanowisku Macieja Karnickiego. Brettenthaler ma obywatelstwo austriackie i szwajcarskie. Mieszka w Bazylei, jest żonaty i ma dwoje dzieci. Z wykształcenia jest ekonomistą po studiach w St. Gallen i Paryżu. Pracował najpierw jako doradca przedsiębiorstw w Boston Consulting Group, a przed 15 laty przeszedł do branży drzewnej.

Z kolei Maciej Karnicki, który do tej pory prowadził Swiss Krono Group pełniąc podwójną funkcję Prezesa Zarządu polskiej spółki i Dyrektora Generalnego holdingu, będzie na własne życzenie nadal odpowiedzialny za prowadzenie i rozwój polskiego przedsiębiorstwa. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ