Rafał Trawiński, koordynator marketingu w firmie Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

  • Autor: mg
  • 05 maj 2017 08:42 (aktualizacja: 05 maj 2017 11:20)

Sprzedaż krzeseł tapicerowanych - opinie producentów

Krzesła tapicerowane stanowią ważną część ofert firm meblarskich, a wyniki sprzedażowe potwierdzają, że zainteresowanie nimi utrzymuje się na niezmiennie wysokim poziomie. Propozycje producentów nie ograniczają się wyłącznie do klasycznych wzorów, choć te wciąż dominują w salonach meblowych.

Rafał Trawiński, koordynator marketingu w firmie Szynaka Meble

Krzesła tapicerowane cieszą się niezmiennie dużą popularnością wśród klientów. Przy ich wyborze konsumenci kierują się podstawową zasadą zachowania równowagi pomiędzy kluczowymi wartościami – ergonomią, atrakcyjnym wyglądem, trwałością i bezpieczeństwem użytkowania. Największą popularnością wśród krzeseł z naszej oferty cieszą się krzesła i fotele tapicerowane na drewnianych nogach. To doskonała propozycja do jadalni urządzonej zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Drewno połączone z nowoczesnymi tkaninami w szeroko dostępnej gamie kolorystycznej nadaje meblom wyjątkowy i niepowtarzalny wygląd. Kolorystyka tapicerki dobierana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb i gustu użytkowników. Najczęściej klienci wybierają jasne lub ciemne, jednolite i stonowane wzory obić. Coraz częściej jednak zauważamy, że sięgają również po bardziej odważne rozwiązania kolorystyczne, np. różnego rodzaju odcienie turkusu, dzięki czemu krzesła stają się nie tylko praktycznym meblem, ale też stanowią niepowtarzalny element dekoracji naszego mieszkania. Bardzo często tapicerowane siedziska krzeseł w połączeniu z miękkimi oparciami oraz podłokietnikami przybierają kształt wygodnych foteli, tworząc komfortowe i wygodne meble. Doskonałym tego przykładem jest fotel „Leo”.

W naszej ofercie kolorystyka stelaży krzeseł każdorazowo indywidualnie dopasowana jest do koloru poszczególnych kolekcji mebli. Takie rozwiązanie pozwala klientom tworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne zestawy mebli. Do wnętrz minimalistycznych proponujemy proste krzesła na drewnianych nogach o lekko opływowych siedziskach, które nie tylko dobrze się prezentują, ale też zapewniają komfort użytkowania. Krzesła do jadalni zazwyczaj kupowane są jednocześnie ze stołem, gdyż późniejsza ich wygoda i jakość użytkowania w dużym stopniu zależą od tego, jak dopasowane są one do kształtu i wysokości jego blatu.

Agnieszka Stonawska, manager kategorii krzesła i stoły w firmie Black Red White

Dzięki szerokiej ofercie krzeseł nasi klienci mają dużą swobodę w wyborze kolorów. Największym zainteresowaniem cieszą się naturalne stonowane barwy drewna, bieli, czerni i różnych odcieni szarości.

Biorąc pod uwagę codzienne użytkowanie krzeseł, konsumenci zwracają dużą uwagę na jakość tkaniny oraz możliwość jej czyszczenia. To, czy dany materiał jest podatny na zabrudzenia oraz jak łatwo usunąć z niego ewentualne plamy, jest bardzo istotnym czynnikiem podczas wyboru mebli. Stąd też duża popularność tkanin hydrofobowych, które nie wchłaniają płynów i ułatwiają utrzymanie mebli w czystości.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ