Danuta Pawlik, menedżer ds. komunikacji w firmie Schattdecor. Fot. Schattdecor

Danuta Pawlik, menedżer ds. komunikacji w firmie Schattdecor. Fot. Schattdecor

  • Autor: mg
  • 27 paź 2016 10:24 (aktualizacja: 27 paź 2016 10:34)

Struktury kamienne i betonowe zyskują na popularności

Wraz z modą na minimalistyczne wnętrza i ascetyczne aranżacje rośnie zainteresowanie dekorami inspirowanymi rysunkiem naturalnych kamieni i betonowymi strukturami. Danuta Pawlik, menedżer ds. marketingu firmy Schattdecor, prezentuje najnowsze trendy w tej grupie produktów.

Dekory kamieniopodobne oraz reprodukcje betonu doskonale wpisują się w industrialne wnętrza: lofty, kuchnie w stylu high-tech czy też nowoczesne restauracje. Moda na industrialne wnętrza towarzyszy nam od kilku lat. Przestronne loftowe mieszkania stanowią najczęściej kompilację tradycji, rzemiosła i nowoczesności. Istotnym jest, że moda na styl przemysłowy nie bazuje już tylko na połączeniu elementów nadgryzionych zębem czasu i surowych struktur, lecz na zmiksowaniu nowoczesnych materiałów i technik obróbki. W dobie dużej popularności stylu high-tech często spotykamy się z industrialnym charakterem kuchni.

W trendzie tym dominują dynamiczne powierzchnie z nieregularnymi strukturami. Wzory mają charakter vintage i optykę zużytego materiału. Powstają przy użyciu technik kreatywnych, które nadają im rzemieślniczy charakter. Reprodukcje wyrazistych kamieni doskonale wpisują się w ten trend.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ