Aneta Świderska, projektantka firmy Raumplus. Fot. Raumplus

Aneta Świderska, projektantka firmy Raumplus. Fot. Raumplus

  • Autor: mg
  • 26 paź 2016 08:10 (aktualizacja: 26 paź 2016 11:11)

Systemy przesuwne w biurach - opinie producentów

Drzwi przesuwne odgrywają istotną rolę w organizacji przestrzeni biurowych, niezależnie od ich wielkości i przeznaczenia. Przedstawiciele producentów systemów przesuwnych prezentują najnowsze rozwiązania w tej dziedzinie i wyjaśniają, czym kierować się przy wyborze najlepszych rozwiązań.

Aneta Świderska, projektantka firmy Raumplus

W przestrzeni współczesnych biur drzwi przesuwne pełnią wiele różnych funkcji. Wraz z systemami szklanych ścianek służą do wydzielania z otwartej przestrzeni mniejszych pomieszczeń. Najczęściej wykorzystywane są wypełnienia transparentne ze szkła bezpiecznego lub z naniesionymi różnego rodzaju spersonalizowanymi nadrukami.

Do tego typu rozwiązań dedykowane są systemy drzwi i paneli Raumplus „S1200”, „S1500”, „S3000”. Skrzydło drzwi może mieć maksymalny wymiar 350 cm x 180 cm. Jest przy tym stabilne i nie potrzebuje wzmacniających szprosów, co daje spektakularny, estetyczny efekt.

Innym rozwiązaniem jest możliwość połączenia przeszklonych ścianek działowych z pełnymi drzwiami przesuwnymi. Tego typu modelem są drzwi „Wooden Door”, wykończone fornirem, laminatem lub lakierem. Maksymalny wymiar skrzydła wynosi 300 cm x 180 cm. 

Do dużych sal konferencyjnych Raumplus proponuje systemy składające się z wielu skrzydeł wyposażonych w zamontowane w ramach magnesy. Dzięki nim pierwsze otwierane lub zamykane skrzydło pociąga za sobą kolejne. Ponadto można odłączyć dowolne skrzydło i stworzyć́ wygodne przejście. W biurach dobrze sprawdza się system bezramowy „All Glass Door” na bazie z hartowanego szkła, który posiada system jezdny dolny, schowany w niewielkiej stalowej kieszeni. 

 

Mariusz Brakoniecki, szkoleniowiec firmy Sevroll-System

W pomieszczeniach biurowych na znaczeniu zyskują systemy ekonomiczne, równocześnie funkcjonalne i wytrzymałe. Szafa w biurze otwierana jest znacznie częściej niż w domu, jej eksploatacja zatem jest bardziej intensywna. Dlatego też Sevroll jako producent kładzie bardzo duży nacisk na jak najlepsze wykonanie systemów w każdym przedziale cenowym. Budżet przeznaczony na meble do biura jest często o wiele mniejszy od tego do domu, gdzie meble mają być wyszukane i stanowić element dekoracyjny. Systemy z naszej oferty (nawet te z linii ekonomicznej, np. „Micra”) pozwalają na dowolne kreowanie przestrzeni. Już w oparciu o zaledwie kilka elementów możemy tworzyć zabudowy, których koszty są niewielkie, a ich parametry funkcjonalne i użytkowe  spełniają wszystkie potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Meble wykorzystywane w sektorze publicznym muszą charakteryzować się bezpieczeństwem użytkowania. Szafy z drzwiami przesuwnymi są wygodne w użytkowaniu, ale także bezpieczne, bowiem tylne zabezpieczenie wózka chroni skrzydło przed wypadnięciem z toru. Meble biurowe z drzwiami przesuwnymi zwiększają funkcjonalność pomieszczeń, dając swobodę przy wykonywaniu codziennych obowiązków.

Sevroll w swojej ofercie ma nie tylko systemy pod zabudowę wnęk, ale także do szaf wolnostojących – tutaj zastosowanie znajduje system „Optima”. Atutem tego systemu są niewidoczne tory jezdne.

Projektowanie mebli biurowych wiąże się z pewnymi ograniczeniami dostępu do dokumentów w nich przechowywanych. Standardem są więc montowane zamki, które blokują przesunięcie skrzydła drzwiowego.

 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ