Targi Orgatec 2016. Fot. Koelnmesse

Targi Orgatec 2016. Fot. Koelnmesse

  • Autor: mg
  • 10 lis 2016 10:10 (aktualizacja: 10 lis 2016 11:07)

Targi "Orgatec 2016" - opinie polskich producentów

W ostatniej edycji targów "Orgatec", które odbyły się w Kolonii w dniach 25-29 października br., uczestniczyło kilkanaście polskich firm. Polscy wystawcy nie kryli zadowolenia z udziału w wydarzeniu. Podkreślali olbrzymie zainteresowanie ich ofertą, a także pozytywny odbiór najnowszych kolekcji.

Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. handlu i marketingu oraz członek zarządu Mikomax Smart Office

Spotkania w Kolonii pokazały, że wciąż dominuje myślenie o pojedynczym stanowisku pracowniczym, podczas gdy sposób korzystania z biura już znacznie ewoluował. Rośnie mobilność jego użytkowników, którzy coraz rzadziej spędzają osiem godzin przy biurku. Chętniej korzystają z rozwiązań, które wspierają ich zależnie od specyfiki aktualnie realizowanego zadania. Zauważalnie rośnie także grupa przedsiębiorstw, które umożliwiają pracę zdalną, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej biur, które decydują się np. na tzw. hot desking, czyli dzielone stanowiska pracy. Co więcej, realizowany przez nas projekt badawczy, poświęcony idei smart workingu, pokazuje gotowość firm na wdrożenie modelu pracy, w którym m.in. nacisk położony jest na efekty, a nie fizyczną obecność przy biurku i ilość przepracowanych godzin. Dlatego kolejnym krokiem dla branży powinno być odejście od myślenia o produkcie jako takim na rzecz kompleksowego podejścia do koncepcji biura i jego roli w kontekście specyfiki działania jego użytkowników. Firmy będą potrzebowały wsparcia w zarządzaniu zmianą i umiejętną rearanżacją istniejącej przestrzeni. Nie ulega bowiem wątpliwości, że biuro to miejsce, które powinno być szyte na miarę potrzeb pracownika.

Magdalena Tokarczyk-Cyran, dyrektor marketingu Grupy Nowy Styl

Targi dają nam doskonałą możliwość zaprezentowania naszych nowości produktowych. Jednak chciałabym podkreślić, że dla naszej firmy liczą się nie tylko produkty, ale także umiejętność ich zastosowania w konkretnej przestrzeni biurowej. Wyposażamy przestrzeń biurową i publiczną z myślą o ludziach, którzy będą ją użytkować – o ich potrzebach i oczekiwaniach. Biuro dopasowane do potrzeb organizacji to inwestycja, która pomaga pracownikom wykorzystać swój potencjał, a firmie – sprawnie funkcjonować, dlatego na późniejszym etapie będziemy rozmawiać z klientami o tym, jak zaadaptować nasze rozwiązania meblowe, żeby jak najlepiej służyły danej organizacji. Nasze kompetencje w tym zakresie podkreślamy hasłem: We KNOW HOW to #MakeYourSpace.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ