Sylwia Lasota, kierownik ds. marketingu i sprzedaży w firmie Interprint. Fot. Interprint

Sylwia Lasota, kierownik ds. marketingu i sprzedaży w firmie Interprint. Fot. Interprint

  • Autor: mg
  • 03 sie 2017 09:23 (aktualizacja: 04 sie 2017 09:38)

Zastosowanie dekorów inspirowanych metalami - opinie producentów

Producenci i projektanci mebli nieustannie poszukują nowych rozwiązań w dziedzinie designu, które pozwolą na wzbogacenie oferty i zdystansowanie konkurencji. W ostatnim czasie popularność zyskują dekory inspirowane powierzchniami metalowymi, które personalizują wnętrze i tworzą jego indywidualny charakter.

Czytaj też: Młodzi projektanci sięgają po nowe materiały i technologie

Sylwia Lasota, kierownik ds. sprzedaży krajowej i marketingu Interprint

Metale, a także dekory nimi inspirowane znajdują zastosowanie zarówno na blatach stołów i stolików, a nawet na całych frontach czy korpusach mebli skrzyniowych! Projektanci chętnie wplatają te wzory również jako dodatek do mebli tapicerowanych, np. w formie półki w sofie czy narożniku. Poza tym metal to świetny pomysł na elementy uzupełniające aranżacji – akcesoria i dodatki (uchwyty, nóżki meblowe, relingi itp.).
Producenci mebli sięgają w tym roku po chłodne odcienie metali – chrom, nikiel, srebro (w wydaniu matowym, ale też w połysku), a także po niezwykle popularne odcienie złota, miedzi i mosiądzu.

Krzysztof Bogdanowicz, design development manager firmy Impress Decor Polska

Dekory metalizowane, wyglądające jak metal, stosowane są w meblach wyższego standardu, to znaczy tam, gdzie liczy się podkreślenie ich wartości i odróżnienie od zwykłych powierzchni. Zobaczymy je na pewno w kuchniach na frontach i blatach (raczej nie na korpusach szafek). Dekory metalizowane są interesującym uzupełnieniem ciemnych drewnianych lub jednobarwnych mebli do salonów i jadalni. Ze względu na bardzo realistyczne, właśnie „metaliczne”, odbijanie światła dekory metalizowane mogą być łączone w jednym meblu nie tylko z inną płytą laminowaną/foliowaną, ale także z prawdziwym fornirem. Duże, rozległe wzory znajdują także zastosowanie w architekturze wnętrz pod postacią paneli dekoracyjnych lub kompozycji ściennych.
Według mnie, minął już czas dekorów srebrnych, które od lat ozdabiały sypialnie i meble młodzieżowe. Teraz modne są kolory rdzawe, mosiądze, ciemna stal, gunsmoke, patyna.

Danuta Pawlik, menedżer ds. komunikacji firmy Schattdecor

Przestronne loftowe mieszkania stanowią najczęściej kompilację tradycji, rzemiosła i nowoczesności. Przemysłowy charakter nadaje im nowoczesna architektura, a domową atmosferę uzyskuje się poprzez zestawienie starych mebli z ciekawymi elementami wyposażenia i powierzchniami used look.
Istotnym jest, że moda na styl przemysłowy nie bazuje już tylko na połączeniu elementów nadgryzionych zębem czasu i surowych struktur, lecz na zmiksowaniu nowoczesnych materiałów i technik obróbki. I tak aranżuje się ze sobą stoły z nieobrobionego drewna i szlachetne akcesoria ze szczotkowanej stali.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ