Ryszard Rychlik objął stanowisko przewodniczącego nowo powołanej Rady Nadzorczej firmy Profim. Fot. Archiwum

Ryszard Rychlik objął stanowisko przewodniczącego nowo powołanej Rady Nadzorczej firmy Profim. Fot. Archiwum

  • Autor: mg
  • 25 lip 2017 09:04 (aktualizacja: 26 lip 2017 09:13)

Zmiany w zarządzie firmy Profim

Na początku lipca br. dokonała się transakcja sprzedaży większościowego pakietu udziałów spółki Profim na rzecz funduszu Innova Capital. Wraz z nią nastąpiły zmiany w jej zarządzie. Stanowisko przewodniczącego nowej Rady Nadzorczej objął dotychczasowy prezes spółki Ryszard Rychlik, a prezesem zarządu został Piotr Chełmiński,

Ryszard Rychlik na stanowisku przewodniczącego nowo powołanej Rady Nadzorczej oraz Piotr Chełmiński jako nowy prezes zarządu to najważniejsze zmiany, które dokonały się w strukturze organizacyjnej firmy Profim. W składzie nowego zarządu znaleźli się również Łukasz Meissner oraz Marcin Porada.

Piotr Chełmiński posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w zarządach polskich i zagranicznych spółek, w tym spółek giełdowych.

Jest absolwentem SGGW w Warszawie oraz studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Warszawie, Politechnice Warszawskiej wydział MEiL ITC oraz London Business School. Był między innymi prezesem największego czeskiego holdingu petrochemicznego Unipetrol z grupy PKN Orlen oraz członkiem zarządu ds. petrochemii, a następnie ds. rozwoju downstream i energetyki PKN Orlen. Wcześniej pełnił funkcje kierownicze, zarządcze i nadzorcze w Schöller Artykuły Spożywcze, Okocimskich Zakładach Piwowarskich, Aronia oraz Eckes Granini, Browar Dojlidy, Werner & Merz Polska, Kamis-Przyprawy, a także producenta okuć meblowych i drzwiowych Gamet oraz Gamet Holdings Luxemburg.

Łukasz Meissner posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich najwyższego szczebla w ponadnarodowych organizacjach działających w sektorach produkcji i usług, nowoczesnych technologii, logistyki i portów morskich. Członek rad nadzorczych w spółkach produkcyjnych i logistycznych.

Ukończył Wydział Handlu Międzynarodowego Poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Posiada kwalifikacje Międzynarodowego Stowarzyszenia Certyfikowanych Biegłych Rewidentów (ACCA) oraz tytuł Starszego Członka Międzynarodowego Stowarzyszenia Certyfikowanych Biegłych Rewidentów (FCCA).

Partner zarządzający theCFO, specjalizuje się w tworzeniu strategii i modeli biznesowych, zarządzaniu finansami i efektywnością, transakcjach kapitałowych, w tym fuzjach i przejęciach. Realizował projekty m.in. dla Marmite, Polskie ePłatności, Volkswagen Group. Wcześniej pełnił funkcje m.in. dyrektora finansowego w DCT Gdańsk, dyrektora finansowego grupy Raben, kontrolera finansowego odpowiedzialnego za pion finansów w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej, członka zespołu audytu i doradztwa transakcyjnego w PricewaterhouseCoopers.

Marcin Porada posiada wieloletnie doświadczeniem na stanowiskach najwyższego szczebla w zarządzaniu obszarów związanych z produkcją, łańcuchem dostaw oraz projektami z zakresu rozwoju biznesu.

Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego Wydział Ekonomii i Organizacji Handlu Zagranicznego. Posiada dyplom MBA w University of Maryland. Karierę zawodową rozpoczął od pracy dla DHL International. Przez kilka lat prowadził własną działalność gospodarczą, aby później kontynuować pracę dla liderów rynkowych, takich jak Philips Lighting, Delphi Automotive, Sonoco Packaging, Dell, Rovese Holding. Główne działania biznesowe były skupione na optymalizacji łańcucha dostaw oraz poprawie doskonałości operacyjnej w oparciu o podejście World Class Manufacturing (Produkcja Klasy Światowej), czy standardów APICS. Zaangażowany w wiele projektów wdrożeniowych w zakresie nowych produktów oraz tworzeniu procesów wokół nowych inwestycji tzw. greenfield. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ