Materac Rea. Fot. Janpol

Materac Rea. Fot. Janpol

  • Autor: bm
  • 24 paź 2016 10:42

Materac kieszeniowy z warstwą pianki

Materac "Rea" to produkt kieszeniowy, który dodatkowo posiada z obu stron warstwy pianek, o najlepszych właściwościach: pianki lateksowej i pianki termoelastycznej Visco. Występuje w jako podłoże snu o średnim stopniu twardości.

Producent: Janpol

Trzon materaca stanowią sprężyny kieszeniowe mutipocket typu Zigarre. Oznacza to, że struktura produktu złożona jest z klasycznych sprężyn, każda umieszczona w osobnej kieszeni, ułożonych równolegle do siebie w równych rzędach. W takiej konstrukcji na 1 m2 materaca przypada aż 1000 sprężyn o niewielkiej średnicy. Drobne, gęsto ułożone powodują, że materac jest podatny na nacisk dzięki czemu potrafi również idealnie dopasować się do kształtu ciała. Konstrukcja materaca zapewnia prawidłowe podparcie nie tylko kręgosłupa, ale też całej sylwetki. Sprężyny we wnętrzu materaca zostały ułożone w 7 strefach twardości. "Taki zabieg pozwala na idealne dopasowanie materaca do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Materac Rea jest szczególnie polecany dla osób, które borykają się z problemami z kręgosłupem, a także dla par, ponieważ wypełnienie kieszeniowe umożliwia dopasowywanie się  podłoża do każdej osoby indywidualnie".- mówi Tomasz Goc, ekspert z Fabryki Materacy Janpol.

Materac jest dwustronny, ale każda z nich cechuje się innymi właściwościami. Pierwsza - powstała z warstwy lateksu o grubości 4 cm. Surowiec ten charakteryzuje elastyczność punktowa i wysoka przepuszczalność powietrza. Ta strona prawidłowo podpiera kręgosłup, jest antybakteryjna i antyalergiczna. Kiedy odwrócimy materac – warstwą wierzchnią będzie pianka termoelastyczna Visco grubości również 4 cm. Ten surowiec dopasowuje się do sylwetki śpiącego pod wpływem nacisku i temperatury ciała. Zróżnicowane powierzchnie materaca Rea są odpowiedzią na indywidualne potrzeby organizmu śpiącego. To ważny aspekt, który doceniło już wielu zadowolonych użytkowników.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ