Concept 350 (Paoloni/Teknika). Fot. Teknika

Concept 350 (Paoloni/Teknika). Fot. Teknika

  • Autor: mg
  • 19 paź 2016 15:15 (aktualizacja: 20 paź 2016 08:18)

Pilarka formatowa o kompaktowej budowie

"Concept 350" (Paoloni/Teknika) jest maszyną o zaawansowanych możliwościach pilarki formatowej, zamkniętych w kompaktowej budowie. Jej największe zalety to oszczędność czasu i miejsca. Pomimo niewielkich gabarytów, bardzo dobrze spełnia funkcję piły formatowej i - po załadunku elementów - wykonuje szybkie rozcinanie i docinanie elementów.

Producent/dystrybutor: Paoloni/Teknika

Obsługa maszyny jest bardzo prosta – głębokość nacięcia reguluje się pokrętłem z tarczą numeryczną. Maszyna wyposażona jest w system pomiaru szerokości płyty, dzięki czemu automatycznie dopasowuje ustawienie piły tuż przy krawędzi płyty, co wyklucza pusty przebieg i redukuje czas obróbki.

Choć to urządzenie do obróbki dużych arkuszy płytowych (do 3.200 mm x 1.300 mm), to jego wymiary są aż o połowę mniejsze w stosunku do pilarek obrabiających elementy o podobnych gabarytach. "Concept 350" potrzebuje zaledwie 10,5 m2 w stolarni. Jak udało się to osiągnąć? Dzięki kilku przemyślanym rozwiązaniom. Przykładem jest specjalna prowadnica, którą wysuwa się tylko na czas obróbki dużych elementów.

W "Concept 350" możliwe jest rozcinanie elementów przy ułożeniu piły pod kątem 90 stopni, jak i jej pochylenie do kąta 46 stopni, uruchamiając i regulując ustawienie na ekranie PLC. Panel sterowania usadowiony jest na ruchomym cokole, przez co jest bardzo łatwy w transporcie i operator może go przemieszczać tam, gdzie jest mu najwygodniej obsługiwać maszynę. PLC z pamięcią do 99 programów jest w stanie zarządzać trzema osiami ustawienia piły, wyświetlając ich układ niezależnie.

Bardzo przydatnym, opcjonalnym narzędziem jest wskaźnik laserowy, który ułatwia szczególnie cięcie ukośne czy podcięcia.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ