Sofa Classic. Projekt Krystiana Kowalskiego dla firmy Comforty. Fot. Ernest Winczyk/Comforty

Sofa Classic. Projekt Krystiana Kowalskiego dla firmy Comforty. Fot. Ernest Winczyk/Comforty

  • Autor: mg
  • 03 paź 2016 16:04 (aktualizacja: 04 paź 2016 08:45)

Sofa o konstrukcji modułowej

Sofa "Classic" odwołuje się do pojęcia aranżacyjnej klasyki poprzez dostojne, szlachetne kształty i ponadczasową, lekką sylwetkę. Jednak zarówno technologia produkcji, jak i ergonomia siedziska sytuują ten produkt w nurcie współczesnego projektowania.

Producent: Comforty

Powściągliwa, szlachetna sylwetka sofy "Classic" powstała dzięki łączeniu powtarzalnych elementów, uzyskanych tradycyjną techniką tapicerowania, z elementami odlewanymi w formie. Dzięki temu forma mebla zachowuje lekkość, ergonomię, miękkość i dopracowane detale. Różne wysokości poduszek umożliwiają ergonomiczne wsparcie ciała i wygodne położenie głowy. Regulowana przy pomocy poduszki głębokość siedziska pozwala na swobodny wypoczynek lub bardziej formalny sposób siedzenia, stosownie do sytuacji. Stonowany, elegancki design sofy dopełnia kształt podłokietników o łagodnych liniach i wyrafinowanych detalach.

Odlewane w aluminium subtelne nóżki nadają sofie lekki charakter. Sofa "Classic", zaprojektowana przez Krystiana Kowalskiego, jest meblem łatwym w produkcji, pozwalającym kontrolować zużycie energii i koszty materiałów. Komponowanie sof "Classic" opiera się na łączeniu powtarzalnych modułów, które montowane są na systemie platform. Klasyczny typoszereg składający się z sof z bokami, szezlongów o dwóch długościach, fotela oraz siedzisk otwartych pozwala na łatwe tworzenie rozległych konfiguracji i narożników. Sofa "Classic" występuje w dwóch głębokościach. Głęboka pozwala na odpoczynek w domowym wnętrzu, a wersja płytsza, zachowując komfort, sprawdzi się w przestrzeniach publicznych. 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ