Zawias Tiomos H marki Grass (oferta Würth Polska). Fot. Grass

  • Autor: mg
  • 09 lut 2018 07:09

Zawias dający gładką powierzchnię wewnętrzną

Zawias "Tiomos H" marki Grass dedykowany jest wykonawcom mebli, którzy szukają nowych rozwiązań. Mocuje się go w wieńcu dolnym oraz górnym, dzięki czemu pozostawia gładką powierzchnię wewnętrznych boków szafki.

Producent: Grass/Würth Polska

Takie umiejscowienie zawiasu sprawia, że jest on mało widoczny – stąd nazwa "Tiomos H", czyli ukryty (ang. hidden). Rozwiązanie poleca się szczególnie przy tworzeniu szafek z wiszącą garderobą, ponieważ zawiasy tradycyjne, montowane do boku korpusu, często zahaczają o odzież na wieszaku, co prowadzi do jej uszkodzenia. Kolejne zastosowanie to witryny ze szklanymi ściankami i lustra przyklejone do gładkich, wewnętrznych ścianek witryny. Brak zamocowań zawiasów umożliwia nie tylko przyklejenie luster, ale też sprawia, że mocowanie się w nim nie odbija. Wszystko to podkreśla elegancki wygląd mebla.

Zaletą zawiasu "Tiomos H" jest również możliwość zastosowania go do frontów o grubości 18 mm, maksymalna wartość to 35 mm. Produkt umożliwia regulację frontu w trzech kierunkach: +2 mm/-2 mm, +2 mm/-0,5 mm, +1,5 mm/-1,5 mm. Utrzyma on fronty o ciężarze nawet do 12 kg. Głębokość frezowania frontu wynosi 15 mm, a wieńca 42 mm. Zawias wyposażony jest w sprężynę dociągającą oraz hamulec. Kąt otwarcia wynosi 105 st.

 Zawias "Tiomos H" dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: klasyczny nikiel i czarny.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ