Wkłady do szuflad pozwolą zaprowadzić w niej porządek. Fot. GTV

Wkłady do szuflad pozwolą zaprowadzić w niej porządek. Fot. GTV

  • Autor: bm
  • 07 lis 2016 08:20 (aktualizacja: 11 lis 2016 15:24)

Akcesoria do szuflady - komentarz eksperta

Kuchenna szuflada to bardzo funkcjonalny element umeblowania kuchni, ale jednocześnie najczęściej pojawia się w niej chaos i nieporządek. Producenci akcesoriów proponują szereg rozwiązań porządkujących szufladę. Sprawdźmy, co na ten temat mówi ekspert - Joanna Repko z firmy GTV.

Dzięki wkładom "Wood'In'Set" użytkownik kuchni nie będzie miał problemu z odnalezieniem swoich ulubionych przypraw, właściwego noża, otwieracza czy innych przyborów kuchennych – w skład linii wchodzą bowiem specjalne bloki do przechowywania noży czy ziół. Doskonałym rozwiązaniem jest również odrębny dodatek do przechowywania folii spożywczej lub aluminiowej z ząbkowanym brzegiem ułatwiającym jej oddzielanie. Różny układ przegródek tworzących wkład, różnorodność ich wymiarów i kompatybilność bloków pozwoli stworzyć zestaw dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Nie bez znaczenia jest również wygląd wkładu. "Bukowe, lakierowane drewno wykorzystane do produkcji organizerów do szuflad linii "Wood'In'Set" jest estetyczną alternatywą dla plastikowych i metalowych pojemników. Drewno to naturalny materiał najwyższej jakości, a przyjemny dla oka design oraz funkcjonalna segregacja akcesoriów kuchennych pozwala na uzyskanie nie tylko porządku, ale i pełnej harmonii we wnętrzu" – przekonuje Joanna Repko z firmy GTV.

Od nowoczesnej szuflady wymagamy przede wszystkim pojemności – w końcu coraz częściej zastępuje ona odsłonięte półki czy wąskie i wysokie regały. Jednak powiększaniu i wykorzystywaniu przestrzeni do przechowywania musi towarzyszyć szeroki wachlarz udogodnień. Antypoślizgowa mata do szuflad to dopiero początek.

"Aby zapobiec przesuwaniu się przechowywanych słoików, pojemników i opakowań warto zainwestować w akcesoria porządkujące wnętrze szuflady. Z pomocą estetycznych relingów i listew poprzecznych można podzielić przestrzeń użytkową. Optymalne wydzielenie poszczególnych stref przechowywania w szufladzie pozwala nie tylko na lepszą organizację, ale również wspomaga utrzymanie idealnego porządku w jej wnętrzu" – mówi Joanna Repko.

Dodatkowo ograniczenie przesuwania się produktów, zwłaszcza w szklanych opakowaniach, chroni je przed stłuczeniem. Poprawnie zamontowane relingi i listwy zapewniają stabilne położenie poszczególnych przedmiotów. A jeśli potrzebujemy przestrzeni dla kolejnych zapasów – z pomocą przyjdzie nam możliwość regulowania wielkości poszczególnych przegródek.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ