Fot. Gamet

Fot. Gamet

  • Autor: bm
  • 15 gru 2016 13:55 (aktualizacja: 16 gru 2016 08:56)

Akcesoria meblowe w pokoju dziecięcym - komentarz eksperta

Urządzając pokój dziecięcy klienci kierują się estetyką, funkcjonalnością i bezpieczeństwem mebli, nie zawsze przy tym zwracając uwagę na okucia i akcesoria, których rola jest niezwykle istotna. Zwraca na to uwagę ekspert firmy Gamet - Zbigniew Drzewiński.

W dbałości o bezpieczeństwo i funkcjonalność pokoju sprzymierzeńcem zarówno dziecka, jak i rodzica, są meble, szczególnie te zamykane. Wszelkie szafy, komody, szuflady, pudła i półki pomogą zachować w pokoju dziecka porządek. Szczególnie pożądane jest, żeby meble miały dużo przegródek i półek, gdzie wszystko będzie miało swoje miejsce.

"Warto zwrócić uwagę raczej na funkcjonalność mebli, niż na ich design. Modne obecnie meble bezuchwytowe mogą być dla dziecka za trudne w użytkowaniu. Lepiej jest postawić na klasyczne mebelki z uchwytami, których wielkość będzie dopasowana do niewielkich dziecięcych rączek" – mówi Zbigniew Drzewiński Dyrektor Sprzedaży i Marketingu firmy Gamet, polskiego producenta klamek i uchwytów do mebli.

 "Warto zwrócić uwagę także na wytrzymałość mebli. Dzieci często opierają się o nie, ciągną za drzwiczki szafek, lub wieszają się na nich całym ciężarem. Meble ze skomplikowanym i drogim systemem otwierania nie przetrwają długo w dziecięcym pokoju. Solidne zawiasy i proste uchwyty sprawdzą się tu najlepiej" – podkreśla ekspert firmy Gamet.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ