System LegaDrive. Fot. Hettich

System LegaDrive. Fot. Hettich

  • Autor: bm
  • 28 paź 2016 14:47

Biurko dostosowujące się do potrzeb użytkownika

Unikalny system, który sprawia, że pozornie zwykłe biurko dostosuje się do potrzeb użytkownika, wprowadza na rynek niemiecki producent akcesoriów meblowych - firma Hettich. "LegaDrive" to prawdziwa rewolucja na rynku mebli pracowniczych.

"W wyposażonych w nowoczesny system LegaDrive biurkach można ustawić wysokość blatu roboczego, dzięki czemu mamy możliwość pracy w dwóch pozycjach: stojącej lub siedzącej - wyjaśnia Joanna Nowak z firmy Hettich. - Dzięki płynnej elektrycznej regulacji pracownik może szybko zmienić pozycję pracy, samodzielnie dostosowując wysokość biurka do własnych potrzeb. To on, a nie producent mebli zdecyduje, czy lepiej mu się myśli nad dużym projektem stojąc czy lepsze skupienie podczas wykonywania skomplikowanych wyliczeń zapewni pozycja siedząca."

Szybka zmiana wysokości blatu roboczego to ergonomiczne rozwiązanie dla osób spędzających wiele godzin za biurkiem. W ten sposób najskuteczniej chronimy nasz kręgosłup przed skutkami długotrwałego siedzenia. Dynamiczne stanowisko pracy, może znacząco wpłynąć także na poprawę wydajności pracy.

"Badania prowadzone pod kątem ergonomii stanowiska pracy pokazują, że możliwość zmiany pozycji w trakcie pracy jest nie tylko wskazana dla naszych kręgosłupów, ale poprawia także samopoczucie pracowników i podnosi wydajność pracy - przekonuje Joanna Nowak. - Oczywiście pod warunkiem, że nie musimy zmieniać ustawienia wysokości blatu ręcznie, za pomocą przestarzałych, zacinających się i mało skutecznych mechanizmów."

Podstawę systemu LegaDrive tworzą dwie teleskopowe kolumny, które pozwalają na ustawienie wysokości blatu biurka w zakresie od 620 do 1,295 mm, a biurko wyposażone w dwie regulowane kolumny uniesie ciężar 120 kg! Co ważne, napęd regulacji wysokości jest zintegrowany w kolumnie, przez co nie ma potrzeby tworzenia dodatkowych łączników pomiędzy nogami biurka. Nie obniżyło to w najmniejszym stopniu stabilności mebla, a pozwoliło wygospodarować pod biurkiem wystarczająco dużo wolnej przestrzeni na wygodne ułożenie nóg, co zapewni niezbędny komfort pracy, zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ