Kuchnia zainspirowana stylistyką angielską. Białe szafki pięknie komponują się z drewnianym blatem. Projekt Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia zainspirowana stylistyką angielską. Białe szafki pięknie komponują się z drewnianym blatem. Projekt Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: bm
  • 14 marz 2018 11:47 (aktualizacja: 15 marz 2018 14:17)

Blaty w kolorach drewna - zobacz dostępne rozwiązania

Jednym z trendów, które nie zmieniają się pomimo upływu lat, jest popularność stosowania w kuchennych wnętrzach blatów z naturalnego drewna lub wykonanych z laminatów doskonale je imitujących.

Wybór kuchennego blatu to jedna z najważniejszych decyzji związanych z aranżację kuchni. Blat wykonany z drewna lub z laminatu doskonale imitującego ten naturalny materiał będzie dobrym rozwiązaniem niezależnie od stylu, w jakim urządzona jest kuchnia. Większość klientów lubi kolory drewna we wnętrzu - dają one niepowtarzalne wrażenie ciepła i przytulności, ponadto doskonale komponują się zarówno z modną bielą, jak i innymi barwami. Odcienie dębu, buka, sosny, orzecha czy też gatunków egzotycznych bardzo dobrze "czują się" w kuchni. 

Blaty z naturalnego drewna to rozwiązanie, które zawsze będzie na czasie, szczególnie dla tych użytkowników, którzy cenią urok klasyki i ciepło, które we wnętrzu tworzy ten materiał. W pomieszczeniach tradycyjnych, urządzonych w ciepłych tonacjach, doskonale zaprezentują się gatunki rodzime, takie jak buk, dąb czy jesion. Blaty bukowe i jesionowe występują w delikatnych odcieniach, poczynając od rozbielonego beżu przez stonowane złoto i subtelne róże, aż po jasny brąz. Ze względu na delikatną kolorystykę gatunki te polecane są do wnętrz w naturalnym stylu skandynawskim. Natomiast gatunki egzotyczne cechujące się mocną, żywą kolorystyką oraz zróżnicowanym usłojeniem staną się przykuwającym uwagę elementem wystroju wnętrza nowoczesnego. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ