Wielowarstwowy cutter "Tex Cut" z oferty firmy Impall. Fot. Impall

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 25 cze 2014 08:11 (aktualizacja: 26 cze 2014 08:18)

Cuttery – gwarantują wydajność i precyzję

Rozkrój materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli tapicerowanych powinien być precyzyjny i szybki. Nie powinien generować wysokich kosztów produkcji. Dzięki cutterom rozkrój może spełniać te wymagania i wiele innych.

Wykorzystanie cutterów w tapicerniach to gwarancja nie tylko szybkiego i dokładnego cięcia różnych materiałów w różnych układach. Ważne kwestie to powtarzalność cięcia, mała ilość odpadów, ciągłość pracy systemu i jego elastyczność. 

Wśród aktualnie dostępnych na rynku cutterów wymienić można m.in. „VectorFurniture” firmy Lectra. To nowa generacja cutterów dedykowanych branży meblarskiej. Oferują wydajność i wysoką jakość rozkroju tkanin. System jest połączeniem oprogramowania o wysokiej wartości dodanej, zaawansowanego technologicznie sprzętu oraz wiedzy eksperckiej zgromadzonej przez Lectrę na przestrzeni 40 lat. Cuttery tej serii gwarantują szybkie, dokładne i powtarzalne cięcie, zmniejszenie ilości odpadów, a tym samym – redukcję kosztów produkcji. Całkowity koszt ich posiadania jest optymalny. Ciągłość pracy systemu utrzymuje się na poziomie 98%. To wszystko razem daje szybki zwrot z inwestycji. Warto wspomnieć, że nowy, ergonomiczny, intuicyjny interfejs pozwala na stałe monitorowanie i kontrolę wszystkich etapów procesu produkcji, informując o ewentualnych zagrożeniach. 120 czujników monitoruje ruchy głowicy w trakcie pracy w celu optymalizacji cięcia w czasie rzeczywistym i zmniejszenia zużycia materiału.

Impall natomiast oferuje „Tex Cut”. Jest to seria cutterów wielowarstwowych z taśmociągiem krojczym i odbiorczym, przeznaczonych do cięcia materiałów o grubości do 30/55/70/80 mm po sprasowaniu. Wykorzystywane są w branży odzieżowej i meblarskiej – wszędzie tam, gdzie trzeba kroić wielonakładowo. Składają się z okna krojczego z powierzchnią wyłożoną specjalnymi szczotkami, stołu odbiorczego dla wykrojonych szablonów oraz systemu odsysania (vacuum) do sprasowania wylagowanych warstw. Głowica tnąca z nożem oscylacyjnym (z podwójnym specjalnym systemem prowadzenia), zapewniającym stabilną pracę noża, dokładność, powtarzalność i wysoką jakość cięcia.

„Tex Cut 3001/Cutty” z oferty firmy Impall to seria cutterów jednowarstwowych umożliwiających rozkrój różnych materiałów, wykorzystywanych w przemyśle meblarskim. Jest możliwość połączenia katera z systemem do rozkroju skór – okazuje się, że jedna maszyna jest zdolna ciąć zarówno materiały tekstylne, jak i błamy skórzane. Pokrycie stołu wykonane jest z unikatowego materiału, dzięki przepuszczalności powietrza zapewnia bardzo dobre mocowanie krojonego materiału na stole. Głowica może być wyposażona w wiele mediów roboczych: nóż krążkowy, oscylacyjny, ciągany typu „drag knife”, pisak, wiertło-wybijak o różnych średnicach, przyrząd do nacinków.

Również Allcomp Polska oferuje na naszym rynku cuttery, np. cutter z serii „3C50 Tricut”. Pozwala on na precyzyjny rozkrój w różnych układach i nakładach, oraz szybkie cięcie ovatty. Jest to wszechstronna maszyna, która pozwala m.in. na precyzyjny rozkrój wielowarstwowych układów oraz niskich i pojedynczych nakładów. Tnie wszystkie rodzaje tkanin i dzianin, materiały techniczne, obiciowe, w tym skaje, materiały syntetyczne i elastyczne. To rozwiązanie polecane jest przede wszystkim dla przedsiębiorstw o zróżnicowanej wielkości produkcji.


WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

    • ewa, 2017-09-04 12:52:51
    Ciekawy artykuł. Oprócz tych wymienionych tutaj warto też wspomnieć o katerze AGMS (taką automatyczną krojownię fajnie opisano na blogu www.szwalnia.pl/abc-szwalni/maszyny-przemyslowe/wyposazenie-krojowni-automatyczna-krojownia/ o powierzchni cięcia 1700x2000m i wysokości cięcia do 70mm po sprasowaniu.
    • ewa, 2017-09-04 12:44:25
    Ciekawy artykuł. Oprócz tych wymienionych tutaj warto też wspomnieć o katerze AGMS (taką automatyczną krojownię fajnie opisano na blogu www.szwalnia.pl/abc-szwalni/maszyny-przemyslowe/wyposazenie-krojowni-automatyczna-krojownia/) o powierzchni cięcia 1700x2000m i wysokości cięcia do 70mm po sprasowaniu.