Daglezja Bielona R3901 Zieleń Ojców. Fot. Pfleiderer

Daglezja Bielona R3901 Zieleń Ojców. Fot. Pfleiderer

  • Autor: bm
  • 19 paź 2016 07:56

Dekory inspirowane drewnem na kuchennych blatach

Laminowany blat o rysunku inspirowanym naturalnym drewnem to rozwiązanie, które ma wśród klientów na polskim rynku wielu zwolenników. Zwłaszcza że stwarza ono wiele możliwości – niemal tyle, ile gatunków drewna jest na świecie.

Drewno to fascynujący materiał. Ciepły i przyjazny - tak bliski człowiekowi
i zawsze na wskroś oryginalny. Jego urok kryje się w niepowtarzalności układu słojów i bogactwie kolorystki. O tym, jak unikalny to surowiec doskonale wie Pfleiderer, który w swojej ofercie blatów ma wiele kompletnie różnych dekorów inspirowanych drewnem, pasujących do odmiennych stylów aranżacyjnych.

Wśród nich znajdziemy takie, które zachwycają regularnością i harmonią naturalnego usłojenia, a także wzory bardzo wyraziste i dynamiczne - idealne do wnętrz rustykalnych. Nie brakuje też rysunków spokojnych i łagodnych, które pozwolą się odprężyć po długim dniu. 

Dla przykładu - Dąb Bordeaux R4414 RT to przykład rysunku na wskroś rustykalnego. Wyraźnie zaznaczone pory, sęki, głębokie pęknięcia i zarysowania burzą spokój układu słojów, wprowadzają dynamizm i poczucie autentyczności. Wrażenie te pogłębia zastosowana kolorystyka - jasne miodowo-karmelowe tło i kontrastujące, zdecydowanie ciemniejsze linie pęknięć i ślady ubytków frapują i przyciągają wzrok. Z kolei Daglezja Bielona R3901 MO to jeden z dekorów stworzonych przez Piotra Kuchcińskiego do cieszącej się olbrzymim zainteresowaniem kolekcji "Materials we Love. Koncept by Zięta & Kuchciński". W rysunku tym, naturalny urok drewna daglezji wzbogacony został subtelnym, jakby transparentnym efektem bielenia. Harmonijny układ słojów tworzy naturalny efekt przypominający nieco sosnę, jednak różniący się od niej bardziej delikatną kolorystyką.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ