Szuflada InnoTech Atira z podwójnym relingiem. Fot. Hettich

Szuflada InnoTech Atira z podwójnym relingiem. Fot. Hettich

  • Autor: mg
  • 12 paź 2016 15:13 (aktualizacja: 12 paź 2016 16:26)

Eksperci Hettich radzą, jak zaaranżować łazienkę

Firma Hettich opublikowała wyniki badań dotyczących potrzeb konsumentów planujących remont łazienki. Okazuje się, że za najważniejszą uznana została konieczność poprawy wygody korzystania z tego wnętrza. Kluczową rolę odgrywają w tym meble łazienkowe.

Ponad połowa spośród 240 ankietowanych przez Dział Badań firmy Hettich deklaruje, że spędza w łazience od 30 do 59 minut dziennie. To czas relaksu, wyciszenia i intymności. Dlatego użytkownicy, którzy planują remont łazienki, a jest ich - według badań Hettich - aż 42%, chcą nie tylko zmienić jej wygląd, ale przede wszystkim poprawić wygodę korzystania z wnętrza (75,1%), łatwość utrzymania czystości i porządku (75,1%) oraz komfort przechowywania (67,6%). Nic dziwnego, że jedną z kluczowych ról w aranżacji łazienki odgrywają meble służące do przechowywania: szuflady pod umywalką czy szafy lub półki na ręczniki i kosmetyki. Dlatego eksperci z firmy Hettich radzą, jak zaaranżować przestrzeń funkcjonalnej łazienki.

1. Dobry plan ma dokładny wymiar

Nawet w wąskiej łazience zmieścimy szafkę czy regał z szufladami, jeśli dobrze ją zaplanujemy. Czasem będzie to wymagać zmian hydraulicznych czy rezygnacji z wanny na rzecz prysznica, ale rezultat jest wart wysiłku. Jeden mebel wykonany na wymiar z przemyślanym układem półek, szuflad i organizerów wewnętrznych jest w stanie zapanować nad chaosem i bałaganem, o który nie trudno w małym pomieszczeniu.

2. Sięgnij do najwyższej półki

W wilgotnych pomieszczeniach, często bez okien, z dużym wahaniem temperatur, nie można ryzykować użycia niskiej jakości oklein czy rdzewiejących okuć. Świetnym materiałem będą płyty wykończone obrzeżami na klej wodoodporny, szkło (np. na półkach czy bokach szuflad), a także najwyższej jakości metale, z których wykonane są okucia. Zwróć uwagę, czy zawiasy (takie jak "Sensys") oraz prowadnice szuflad (takie jak "Quadro" oraz "Actro") są wykonane z odpornych na korozję stopów.

3. Przesuń się

W przeciwieństwie do szaf garderobianych w łazience wystarczy szafka o głębokości 30 cm, by z powodzeniem trzymać w niej złożone szlafroki, ręczniki czy butelki. Za zamkniętym frontem wszystko wydaje się bardziej schludne niż wystawione na otwartych półkach i na dodatek mniej się kurzy. Gdy w łazience nie ma miejsca na rozwarcie drzwiczek szafy, świetną alternatywą będą drzwi składane lub fronty przesuwne. Mogą to być wysokie drzwi, jak i mniejsze fronty zakrywające poszczególne strefy w szafie.

4. Ostra selekcja

Zamiast wrzucać do szuflad bezwładnie kosmetyki, szczotkę, środki higieniczne, zadbajmy o odpowiednie organizery wewnętrzne. Są one dostępne u producenta szuflad i często dedykowane potrzebom organizacji przestrzeni łazienkowej: specjalne stablizatory na flakony i buteleczki, pojemniki na akcesoria do włosów czy przegródki do kosmetyków są nie tylko praktyczne, ale również bardzo estetycznie wykonane i łatwe do utrzymania w czystości.

5. Spójrz z boku

W łazience na wszystko patrzymy z bliska, bo trudno w małym pomieszczeniu patrzeć z dystansu. Wysoka jakość wykonania, dopasowana kolorystyka, idealne kształty - muszą działać pozytywnie na zmysł wzroku. Dotyczy to także wnętrza mebla - jakości szuflady - niezależnie, czy patrzymy na nią z góry, czy z boku. Nie bez znaczenia jest nasz zmysł słuchu - wysokiej jakości prowadnice, które po popchnięciu frontu same delikatnie i cicho domykają szufladę. Dobry humor od rana poprawią nowatorskie rozwiązania techniczne w meblach. Funkcja "push to open" świetnie sprawdzi się w łazience, bo przecież, gdy mamy ręce zajęte robieniem makijażu, łatwiej otworzyć front, lekko naciskając go kolanem.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ