Fot. Peka

Fot. Peka

  • Autor: bm
  • 03 paź 2017 08:55 (aktualizacja: 06 paź 2017 12:44)

Ergonomiczna kuchnia - funkcjonalne akcesoria meblowe

Życie w zgodzie z naturą to także dbałość o zdrowie, a ta z kolei wymaga ergonomicznie i funkcjonalnie urządzonego mieszkania, zwłaszcza kuchni. Zaaranżowanie tego pomieszczenia w taki sposób, aby wszystko było pod ręką, miało swoje miejsce, blat roboczy był odpowiednio oświetlony, a sprzęty dobrze rozmieszczone - to niemałe wyzwanie.

W kuchni spędzamy coraz więcej czasu, jest to też często miejsce spotkań rodzinnych. "Stąd też coraz więcej wysp kuchennych i dłuższych, dobrze oświetlonych blatów. Tak, by każdy miał dostęp do powierzchni roboczej i mógł mieć udział w przygotowywaniu potrawy, jednocześnie gawędząc z innymi kucharzami" – zauważa Dagmara Jakubczak – znana blogerka wnętrzarska i projektantka.

Zastosowanie odpowiednio dobranych systemów akcesoriów sprawia, że każdy centymetr powierzchni kuchni jest zagospodarowany zgodnie z potrzebami i preferencjami domowników. Pojemność i funkcjonalność pakownych systemów typu cargo zaskoczy nawet najbardziej wymagającego zwolennika racjonalnego gospodarowania przestrzenią.

Zauważalnym trendem jest także łączenie różnych materiałów, faktur, wzorów i kolorów. W kuchni idealnie odnajdują się naturalne materiały, jak: drewno, metal, kamień, beton, ceramika, glina i szkło. Umiejętne ich połączenie sprawia, że całość wygląda harmonijnie i naturalnie oraz pozwala na dużą swobodę aranżacyjną. "Pamiętajmy, że według trendów najważniejsza obecnie jest wygoda, łatwość użytkowania i dobra dostępność" – kontynuuje Dagmara Jakubczak. – "Tak, aby sięgnąć ręką po przyprawę lub potrzebne narzędzie, nie przerywając rozmowy przy wspólnym pichceniu."

Szafki cargo i obniżane półki wysuwane jednym ruchem ręki, separatory, dzięki którym mieści się wiele produktów nawet w niewielkich szafkach i wiele szuflad i schowków – to wszystko czyni kuchnię przyjazną i niezwykle funkcjonalną. Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, proponują nam bardzo praktyczne rozwiązania, które sprawiają, że gotowanie staje się przyjemnością, a nawet pasją. Kuchnia to miejsce, w którym natura i technologia idą ze sobą w parze.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ