Fot. Bosch

Fot. Bosch

  • Autor: mg
  • 07 lis 2017 14:35 (aktualizacja: 08 lis 2017 12:10)

Firma Bosch od 25 lat działa w Polsce

Na początku lat 90. Bosch, jako pierwszy producent elektronarzędzi, otworzył w Polsce dział handlowy i rozpoczął sprzedaż urządzeń dla profesjonalistów i majsterkowiczów. W ubiegłym roku łącznie sprzedał w naszym kraju 220 tys. produktów. Wiele z nich adresowanych jest do stolarzy i meblarzy.

Dział Elektronarzędzi Bosch rozpoczął swoją działalność w Polsce w 1992 roku i właśnie obchodzi jubileusz 25-lecia. Szacuje się, że przez ten czas ponad 2,5 mln Polaków zaopatrzyło się w elektronarzędzia tej marki. Skalę zmian pokazuje też porównanie obecnej sprzedaży do poziomu z początku działalności - w 1992 roku firma sprzedała w Polsce 4 tys. sztuk elektronarzędzi, natomiast w 2016 220 tys. sztuk, czyli aż 55 razy więcej.

Warto pamiętać, że to właśnie Bosch wprowadził na rynek polski wiele innowacyjnych produktów i technologii. Przykładem były choćby elektronarzędzia akumulatorowe w technologii litowo-jonowej. Kolejnym krokiem było wypuszczenie w 2015 roku pierwszego elektronarzędzia ładowanego indukcyjne (System Bosch Wireless Charging), które umożliwia szybkie ładowanie narzędzia podczas przerw w pracy, bez konieczności posiadania dodatkowej baterii. Zasługą firmy jest też zbudowanie w Polsce rynku elektronarzędzi pomiarowych wśród konsumentów prywatnych. 

Bosch co roku wprowadza na polski rynek wiele nowości produktowych, oprócz tego mocno stawia na rozwój i wykorzystanie technologii digitalnych, ułatwiających pracę profesjonalistom i majsterkowiczom. W ofercie fostępne są rozwiązania, w których wybrane elektronarzędzia łączy się z aplikacjami instalowanymi w smartfonach lub tabletach.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ