Fot. Häfele

Fot. Häfele

  • Autor: bm
  • 13 paź 2016 09:33 (aktualizacja: 13 paź 2016 10:24)

Inteligentne rozwiązania w meblarstwie

Automatyka, elektronika, systemy wspomagania otwierania, sterowane pilotem... Nie tylko domy, ale również meble nie oparły się popularnemu ostatnio trendowi "smart". Inteligentne rozwiązania w meblarstwie zwiększają komfort użytkowania, ale też pozwalają zaoszczędzić czas.

"Wygoda użytkownika jest priorytetem przy projektowaniu inteligentnego budynku. Z myślą o niej powstają wszystkie jego elementy, pozwalające nadać przestrzeni wyjątkowego charakteru i optymalnie ją zagospodarować" – mówi Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele.

W smart mieszkaniu warto więc wykorzystać nowoczesne systemy przesuwne, które ułatwiają poruszanie się między pokojami lub systemy okienne umożliwiające kontrolę naświetlenia pomieszczeń w ciągu dnia. Te, dzięki elektrycznemu sterowaniu (system BMS, czyli automatyka budynkowa), otworzą się i zamkną o dokładnie ustalonych porach.

Również meble nie oparły się trendowi smart – wśród inteligentnych rozwiązań można wymienić m.in. systemy zamykania szuflad czy nowoczesne podnośniki do blatów. Te ostatnie umożliwiają łatwe dopasowanie wysokości mebla do potrzeb danej osoby, co znacznie wpływa na komfort pracy, a dzięki elektrycznemu sterowaniu nie wymagają użycia siły.

"Najpopularniejsze rozwiązania są sterowane z pomocą pilota, a systemy tego typu można dowolnie regulować" – dodaje Jakub Malinowski. - "Dzięki temu meble zyskują na funkcjonalności i służą lepiej dzieciom, dorosłym oraz seniorom."

Poczucie komfortu jest nieodłącznie związane z bezpieczeństwem. Wyposażenie mebli, przykładowo zamek typu push-lock, docenią rodzice małych dzieci – okucie może blokować dostęp do szuflady z nożami, szafki z chemią domową lub innymi potencjalnie niebezpiecznymi przedmiotami. Wśród innych inteligentnych okuć, wspierających bezpieczeństwo, można wymienić listwy chroniące przed przytrzaskiwaniem palców, windy elektryczne do półek, które unoszą ciężkie kuchenne sprzęty do wysokości blatów lub nawet rozwiązania w stylu hamulców siły zamykania do szuflad.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ