Biznesmeblowy.pl

Szlifierka LOL 75 RU służy do wzdłużnego szlifowania elementów krzywoliniowych, takich jak nogi i oparcia krzeseł. Fot. Teknika

Jak produkuje się krzesła? Pokaz Tekniki

  • Autor: mg
  • 06 paź 2016 11:29 (aktualizacja: 06 paź 2016 12:27)

Oferowane na rynku polskim krzesła charakteryzują się dużą różnorodnością wzorniczą. Ich producenci co sezon wprowadzają nowinki w postaci zmienionych stelaży czy tkanin. Realizację ich pomysłów mogą zapewnić tylko wyspecjalizowane maszyny. Podczas targów "Drema" firma Teknika zaprezentowała tego typu linię produkcyjną.

Nowoczesną linię produkcyjną firma Teknika zaprezentowała na tegorocznych targach "Drema" w specjalnie do tego celu przygotowanej "Strefie Produkcji Krzeseł". Bazowała ona na włoskich obrabiarkach Camam. Zostały one skonstruowane na potrzeby bardzo wąskiej grupy producentów, głównie krzeseł. Modułowość oferowanych rozwiązań pozwala konstruować dedykowane linie produkcyjne, tworzone poprzez odpowiednie zestawienie maszyn do formatowania, cięcia, fazowania, szlifowania i łączenia.

Na początku drewno w postaci kantówek trafia do maszyny "Camam FIS 4 C 2T 1500". Jest to urządzenie do cięcia i fazowania elementów stelaży z automatycznym załadunkiem magazynku, realizowanym przenośnikiem łańcuchowym. Wielkość magazynku jest regulowana w zależności od długości podawanych do obróbki elementów.

Zarówno na zespołach tnących odpowiedzialnych za cięcie, jak i fazowanie/frezowanie znajdują się podwójne ssawy odpowiedzialne za stabilność obrabianego elementu. Cały proces kontrolowany jest za pomocą oddzielnego panelu z pulpitem sterowniczym.

Nawiercone elementy przed montażem są szlifowane w szlifierce "LOL 75 RU". Służy ona do wzdłużnego szlifowania elementów krzywoliniowych, takich jak nogi i oparcia krzeseł. Model "LOL 75 RU" pracuje w dwóch prędkościach. Napięcie taśmy regulowane jest pneumatycznie, a sama taśma wspomagana jest systemem oscylacji w celu jej równomiernego zużywania się. 

W obróbce elementów krzeseł ważnym etapem jest szlifierka orbitralna. Model "LEC 200/AV" wyposażony jest w obrotowy pierścień z dwoma taśmami zamontowanymi po przeciwnej stronie, napędzanymi przez silnik elektryczny. Obrót jest wykonywany dookoła elementu roboczego. Maszyna posiada dwa stoły robocze, regulowane na wysokość, wyposażone w rolki poziome oraz dwie małe rolki pionowe, ułatwiające podawanie elementów. Zarówno na wejściu do zespołu szlifującego, jak i na jego wyjściu zamontowane są dwa regulowane zespoły podające. Prędkość ich pracy regulowana jest elektronicznie przez inwerter.

Ostatnim etapem produkcji stelaży krzeseł jest montaż obrobionych i oszlifowanych elementów z oparciami. Służy do tego model "SI/F/4C". Ważną zaletą tego urządzenia jest to, że do jego obsługi potrzebny jest tylko jeden pracownik. Główne funkcje maszyny ukryte są w regulowanym stole. Na nim znajdują się cztery siłowniki hydrauliczne oraz belka do blokowania drewnianych matryc, jednak dzięki konstrukcji urządzenia nie wymaga ono do pacy dużej ilości matryc. W zależności od modelu montowanego krzesła siłowniki można regulować na wysokość, głębokość, jak i wzdłużnie, a także dostosować czas pracy. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce