Biznesmeblowy.pl

Centrum szkoleniowe Lectra w Cestas. Fot. Beata Michalik

Jak usprawnić produkcję mebli tapicerowanych?

  • Autor: bm
  • 14 lis 2016 10:19 (aktualizacja: 14 lis 2016 13:30)

Planowanie wdrożenia i wyprodukowania mebla od A do Z, optymalne dopasowanie rodzaju i wymiarów potrzebnych materiałów, oszczędne i wydajne cięcie tkanin i skór - tego między innymi mogli nauczyć się uczestnicy warsztatów zorganizowanych we francuskim centrum szkoleniowym firmy Lectra.

CZYTAJ TEŻ: Optymalizacja produkcji w firmie DFM

W wydarzeniu, organizowanym przez firmę Lectra co roku, wzięło udział około 120 osób z 16 krajów (m. in. z Włoch, Niemiec, Belgii, Norwegii, Chin czy USA), nie zabrakło też przedstawicieli polskiego przemysłu meblarskiego, który jest jednym z najważniejszych potencjalnych klientów Lectry. Uczestnicy seminarium mieli okazję wysłuchać wykładów i prezentacji ekspertów Lectry, a także przedstawicieli firm, które z powodzeniem wdrożyły rozwiązania francuskiej firmy (m. in. niemieckiego Polipolu, który ma zakłady produkcyjne w Polsce, włoskiej firmy B&B, czy polskiej fabryki mebli tapicerowanych DFM).

"Przemysł meblowy ulega ciągłym zmianom - powiedziała w powitalnej prelekcji Ketty Le Henaff-Pillet, marketing manager z centrali Lectry we Francji. - "Klienci chcą coraz więcej nowości, chcą luksusu za niewielkie pieniądze. Producenci mebli, aby się wyróżnić na rynku potrzebują nie tylko nadążania za trendami, ale też odpowiednich technologii."

Głównym punktem seminarium w Cestas - obok prezentacji przybliżających najbardziej istotne wyzwania stojące przed przemysłem meblarskim na świecie - były warsztaty, w których uczestnicy mieli okazję skonfrontować swoją wiedzę z informacjami z innych firm, przekonać się w praktyce, na czym polega optymalizacja produkcji, oferowana przez firmę Lectra. Niezwykle ciekawe pokazy obsługi i efektów pracy maszyn do rozkroju tkanin i skór, prezentacja specjalistycznego oprogramowania do projektowania, wdrażania produktów i planowania produkcji - wszystko to pozwoliło przybliżyć uczestnikom nowoczesne technologie, które mogą wprowadzić (i które wielu z nich już z powodzeniem stosuje) w swoich fabrykach.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce