PARTNER PORTALU
Fot. Hettich

Fot. Hettich

  • Autor: bm
  • 27 paź 2017 09:01 (aktualizacja: 27 paź 2017 11:07)

Jak zaprojektować kuchenną wyspę z szufladami?

Kuchenna wyspa jest zazwyczaj wyraźnie wyeksponowanym elementem kuchni, dlatego należy zadbać o jej estetyczny wygląd. Tutaj doskonale spełnią zadanie głębokie szuflady, które nie tylko będą praktyczne dla użytkowników, ale też będą dobrze wyglądać. Można zaprojektować je tak, aby na pierwszy rzut oka nie były widoczne.

Wnętrze wyspy to ogromny potencjał przestrzeni do przechowywania, który najlepiej zagospodarujemy za pomocą wygodnych i pojemnych szuflad. Bazując na systemach ArciTech oraz InnoTech Atira, stworzonych przez niemiecką firmę Hettich, można skonstruować niemal każdy typ szuflady pod względem wielkości, wytrzymałości czy zagospodarowania wnętrza oraz oczywiście kolorystyki. Na co warto zwrócić uwagę projektując wyspę z szufladami?

"Na pewno na odpowiedni dobór prowadnic" - podpowiada Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. - "W wyspach kuchennych świetnie wyglądają szuflady mające nawet 120 cm szerokości. Jeśli jednak ma to być również szuflada wysoka, w której będziemy przechowywać ciężkie talerze, to koniecznie należy sięgnąć po prowadnicę Actro, która uniesie obciążenie nawet 80 kg."

Takie unikalne na rynku właściwości ma system ArciTech, a jego zaletą jest to, że nawet maksymalnie obciążona szuflada wysuwa się zadziwiająco lekko. Pełen wysuw pozwala na jej całkowite wysunięcie, dzięki czemu mamy wygodny dostęp do produktów czy przedmiotów przechowywanych na samym końcu.

"W konstrukcji wyspy dąży się do tego, by zredukować liczbę frontów i widocznych szczelin, dlatego w tej sytuacji lepiej zastosować system szuflad wewnętrznych ukrytych za jednym wspólnym frontem" - radzi Joanna Nowak. - "Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, a jednocześnie pozwala na zamknięcie kilku szuflad jedną płaszczyzną."

Nie tylko mała liczba frontów, ale przede wszystkim rezygnacja z uchwytów - to wymagania stawiane zarówno przez architektów, jak i użytkowników. "System szuflad, preferowany w konstrukcjach wysp kuchennych, powinien umożliwiać konstruowanie frontów bez uchwytów" - dodaje Joanna Nowak. - "Zarówno w naszych systemach ArciTech, jak i InnoTech Atira jest to możliwe, a otwieranie typu Push to open nie wymaga wspomagania elektrycznego. Warto podkreślić, że mechanizm taki jest ukryty w prowadnicy i zupełnie niewidoczny dla oka."


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ