Fot. Wurth

Fot. Wurth

  • Autor: mg
  • 14 paź 2016 11:47 (aktualizacja: 16 paź 2016 09:59)

Jakie są trendy na rynku pneumonarzędzi?

O aktualnych trendach panujących na rynku pneumonarzędzi i kryteriach, którymi kierują się wybierający je klienci, opowiada Piotr Zajkowski, product manager Würth Polska. Jego zdaniem, klient wymagający powinien szukać narzędzi droższych, wyprodukowanych przez znanych producentów.

Wzrost wymagań technicznych, bezpieczeństwa pracy oraz wpływu na środowisko to ogólnoświatowy kierunek, którym podąża cały przemysł. Narzędzia pneumatyczne również podlegają temu trendowi. Tak więc producenci, tworząc nowe narzędzia, dążą do skonstruowania nie tylko produktu, który wyprzedzi konkurencję, ale także do tego, by opatentować jakieś rozwiązanie. Pneumatyka ma swoją specyfikę, dlatego wiertarka musi przede wszystkim zużywać coraz mniej powietrza przy zachowaniu tych samych parametrów. Mniejsze zużycie powietrza to mniejsze zużycie energii, co oczywiście jest podstawą przy kosztach produkcji i pracy.

Innym ważnym czynnikiem jest jakość podzespołów i ich żywotność. Konstruktorzy – ze względów bezpieczeństwa i jakości pracy – dążą do zmniejszenia ciężaru urządzeń, co oczywiście pociąga za sobą konieczność stosowania bardziej wytrzymałych materiałów. Jednak ciągły nacisk na obniżkę ceny jednostkowej za produkt stawia granicę tym możliwościom. Lepszy materiał kosztuje, bardziej zaawansowana technologia jest droższa. Dlatego też powstaje kilka linii jakościowych w produkcji pneumonarzędzi, gdzie klient ma do wyboru linię droższą i lepszą – najczęściej klasyfikowaną jako Premium, oraz słabszą, czyli Standard. Często producenci wprowadzają na rynek linię pośrednią pomiędzy tymi dwoma liniami.

Tak więc, moim zdaniem, klient wymagający i oczekujący od wiertarki lub wkrętarki wysokiej jakości i bezpieczeństwa pracy, powinien szukać narzędzi droższych, wyprodukowanych przez producentów znanych na świecie. Klient mniejszy i używający narzędzi sporadycznie, może pozwolić sobie na zakup tańszego produktu, który także spełni swoje zadanie.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ