Przykładowy model kryształowego uchwytu z oferty firmy Amix.

Przykładowy model kryształowego uchwytu z oferty firmy Amix.

  • Autor:
  • 23 sty 2014 14:38

Kryształ i szkło w uchwytach

Aktualną ofertę uchwytów meblowych można uznać nie tylko za bardzo bogatą, ale też odważną i ekstrawagancką. Propozycje dostawców pokazują, że projektując meble warto „pochylić się” nad uwzględnieniem tych akcesoriów, zamiast decydować się na rozwiązania bezuchwytowe – obecnie coraz modniejsze...

Może właśnie z powodu tej mody, jak również dominującej koncentracji designerów na powierzchniach meblowych, najnowsze i najbardziej promowane są uchwyty oryginalne, bardzo ozdobne, zaskakujące kształtami, wzornictwem i materiałami, z których są wykonane.

Wyjątkowo widowiskowo prezentują się uchwyty z kryształami i szkłem. Na przykład, w ofercie firmy Amix znajdują się chromowane uchwyty z kryształkami oraz gałki meblowe, produkowane z wykorzystaniem prawdziwego kryształu. Kolekcja obejmuje siedem wzorów gałek i sześć wzorów uchwytów o rozstawach 96, 128 160 mm. Te modele pasują zarówno do klasycznych mebli drewnianych, jak i nowoczesnych – chociażby tych na wysoki połysk. Są tak wyraziste, że zastosowane w meblach w znacznym stopniu zmieniają styl i charakter danego wnętrza.

W ten trend wpisuje się popularny na rynku uchwyt „2108” „Made with Swarovski elements” z oferty firmy Siro-Poland. To model wykonany ze znalu. Zwraca uwagę znakomite, wyważone zestawienie niezwykle prostej, delikatnej formy z kryształami Swarovskiego, które są ulokowane we frezie z jednej strony części pochwytowej. W zależności od długości uchwytu jest to ciąg siedmiu kryształków (dł. 136 mm – rozstaw 128 mm) lub 10 kryształków (dł. 200 mm – rozstaw 192 mm). Uchwyty dostępne są w błyszczącym chromie i efekcie stali szlachetnej.

Warto też zwrócić uwagę na szklane uchwyty z oferty GTV. Wprawdzie kolekcja „Roses” to modele charakteryzujące się prostą formą, jednak połączenie znalu i szkła okazuje się wyjątkowo dekoracyjne. Właśnie takie uchwyty dobrze komponują się z meblami i minimalistycznymi, i klasycznymi. To dzięki nim można pożegnać aranżacyjne stereotypy. Ich prosty kształt jest ergonomiczny, a dzięki grubemu i wytrzymałemu rodzajowi użytego szkła gwarantują one estetykę i bezpieczeństwo użytkowania na długi czas. Uchwyty „Roses” są dostępne w kolorach białym i czarnym (pokryte dodatkowo folią) oraz transparentne. Ich rozstawy to 160 i 256 mm.


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • mordimeria, 2017-08-03 09:08:24
    Ja kupowałam takie gałeczki tu www.akcesoria.meble.pl/akcesoria/uchwyty,jednopunktowe/ Prawdziwy kryształ to nie jest, ale też wyglądają pięknie i stylowo.