Fot. Peka

  • Autor: bm
  • 27 cze 2017 08:04 (aktualizacja: 28 cze 2017 13:27)

Kuchnia bez ograniczeń - akcesoria ułatwiające użytkowanie mebli

Odpowiednia wysokość mebli, systemy pozwalające na wysunięcie zawartości szafki bez konieczności schylania się i "nurkowania" we wnętrzu mebla, wysuwane blaty, umożliwiające wygodne zjedzenie posiłku nawet w kuchni o niewielkim metrażu. Wszystko to ułatwia życie osobom z ograniczoną sprawnością ruchową.

O wygodę osób starszych i niepełnosprawnych dbają firmy, oferujące wyposażenie kuchni i akcesoria meblowe. Nowoczesne produkty, między innymi firmy Peka ułatwiają funkcjonowanie w kuchni i samoobsługę osobom z ograniczoną sprawnością ruchową, spowodowaną schorzeniami układu ruchu lub zaawansowanym wiekiem. W tej roli idealnie sprawdzają się średniej wysokości systemy oraz wysuwne podblatowe, ponieważ nie wymagają schylania się i szukania produktów we wnętrzu szafki. Dzięki całkowitemu wysuwaniu na zewnątrz zapewniają wygodny przegląd zawartości. Ogromną zaletą wielu z tych rozwiązań jest łatwa, niewymagająca wysiłku fizycznego obsługa oraz ciche domykanie. Szafki zamykają się samoczynnie, cicho i delikatnie.

Niezwykle praktyczne są półki Extendo, które można z łatwością wysunąć z szafki na zewnątrz, zapewniając pełen dostęp do całej powierzchni przechowywania. Dzięki nim osoba na wózku bez problemu wyjmie przedmioty umieszczone nawet głęboko, co byłoby utrudnione w przypadku tradycyjnych szafek.

Dużym udogodnieniem dla niepełnosprawnych jest Kitchen Tower. Wystarczy otworzyć drzwiczki, a system automatycznie wysunie się z szafki, umożliwiając bezproblemowy dostęp do jej zawartości. Umieszczony obok płyty grzewczej sprawi, że składniki i przybory kuchenne, z których najczęściej korzystamy podczas gotowania będą zawsze pod ręką. Ponadto podzielony na cztery części dozownik przypraw z przezroczystą pokrywką da się z łatwością wyjąć i przenieść na blat.

Świetnym miejscem do przygotowywania posiłków i ich spożywania może być blat Top Flex, który doskonale spełnia szczególne potrzeby niepełnosprawnych na wózkach, a przy tym nie zabiera miejsca w niewielkich kuchniach. Mechanizm można wysunąć, zyskując dodatkową powierzchnię roboczą, a po zakończonej pracy ponownie wsunąć do wnętrza zabudowy.

W przypadku ludzi cierpiących na schorzenia ruchowe, osób starszych oraz bardzo niskich korzystanie z tradycyjnych wiszących szafek jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Sytuację tę może zmienić innowacyjny system iMove, przeznaczony do górnej zabudowy. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ