Struktura XTreme. Fot. Pfleiderer

Struktura XTreme. Fot. Pfleiderer

  • Autor: bm
  • 27 paź 2016 12:30

Laminat Pfleiderer finalistą konkursu "Dobry Wzór 2016"

Ekstremalnie matowa struktura powierzchni laminatów HPL XTreme Matt (XM) firmy Pfleiderer, została zakwalifikowała do finału prestiżowego konkursu Instytutu Wzornictwa Przemysłowego "Dobry Wzór"! A od 21 października można ją oglądać w ramach najlepszej wystawy designu w Polsce "Dobry Wzór 2016".

Ciepła, delikatna i aksamitna w dotyku struktura laminatów HPL XTreme Matt (XM), ze swoją innowacyjną powłoką wierzchnią, utwardzaną strumieniem elektronów ma wszystkie zalety powierzchni HPL. Z tą różnicą, że w porównaniu z innymi wariantami HPL cechuje się niezwykłą głębią i intensywnością kolorystyczną i absolutnie matową teksturą. 

Utrzymanie w czystości powierzchni - frontów kuchennych szafek, ścian, drzwi i innych elementów aranżacji pokrytych laminatem z XTreme Matt jest dziecinnie proste, nawet w przypadku zanieczyszczenia w postaci tłustych plam. Struktura ta jest całkowicie odporna na odciski palców, a także na środki czyszczące, rozpuszczalniki i preparaty odkażające. Jej higieniczność sprawia, że z powodzeniem może być stosowana w wykończeniu wnętrz obiektów użyteczności publicznej np. jako pokrycia ścian i drzwi, a także lad, barów, czy frontów mebli. 

Zakwalifikowanie struktury XTreme Matt do grona finalistów konkursu tak prestiżowego jak organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego "Dobry Wzór" to olbrzymie wyróżnienie. W tym roku, o nagrodę tę w 9 kategoriach walczyły 222 wspaniałe produkty i usługi. Oceniane były według kilku kryteriów m.in. cechy wizualne, użytkowe i ekonomiczne, a także wartości dodatkowe - innowacyjność, oryginalność i komfort użytkowania. Wszystkie produkty zostały wskazane przez niezależnych ekspertów IWP jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. Do finału przeszło 136 z nich.

Wszystkich finalistów można już oglądać i podziwiać w ramach wyjątkowej wystawy pokonkursowej. Ekspozycja, otwarta 21 października w siedzibie IWP przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie, prezentowana będzie do 1 grudnia. Czynna jest od wtorku do niedzieli. Wstęp wolny. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ