W przypadku frontów przesuwnych nie trzeba szukać uchwytu, by otworzyć szafkę. Wystarczy chwycić za krawędź drzwi lub przesunąć front dłonią. Fot. Hettich

W przypadku frontów przesuwnych nie trzeba szukać uchwytu, by otworzyć szafkę. Wystarczy chwycić za krawędź drzwi lub przesunąć front dłonią. Fot. Hettich

  • Autor: mg
  • 21 paź 2016 08:34 (aktualizacja: 24 paź 2016 10:00)

Małe fronty przesuwne - najnowszy trend

Drzwi przesuwne są rozwiązaniem bardzo ergonomicznym. Zwiększają nie tylko komfort użytkowania mebli, ale także pomieszczeń, co widać np. w wąskich przejściach. Można je stosować zarówno w dużych szafach, jak i innych meblach, bowiem na rynek dostępne są także produkty w mniejszym rozmiarze.

Fronty przesuwne w małych formatach można równie dobrze stosować w salonowych regałach czy kuchennych szafkach wiszących. W ich przypadku nie trzeba szukać uchwytu, by otworzyć szafkę. Wystarczy chwycić za krawędź drzwi lub przesunąć front dłonią.

Udało nam się stworzyć rozwiązanie w postaci systemu "SlideLine M", który nie wymaga projektowania uchwytów ani na frontach, ani na ich krawędziach, dzięki czemu producenci, wprowadzając ten sposób otwierania drzwi w swoich meblach, tworzą piękne, minimalistyczne bryły, wpisujące się w aktualne trendy - mówi Joanna Nowak z firmy Hettich.

Dotychczas nawet praktycznie podzielone wnętrze szafy zamykano tylko dużymi frontami, tymczasem na meble w przedpokoju, garderobie czy nawet kuchni można spojrzeć jak na zabudowę modułową z osobnymi strefami, a każdą z nich zamknąć osobnym frontem, tworząc zupełnie nowe wnętrze.

To doskonały pomysł na tworzenie przestrzeni wielofunkcyjnych, a w takie zamieniają się wnętrza mieszkalne i biurowe. Ta sama meblościanka może być do godziny 16.00 miejscem przechowywania dokumentów, książek, a po zasunięciu tej części frontem odkryć półki z płytami i sprzętem audio i w ten sposób pozwolić na relaks po pracy.

Zamiana dużych drzwi szafy na małe fronty przesuwne to także sposób na ciekawe łączenie kolorów - każdy mniejszy front może być wykończony innym dekorem, lakierowany na inny kolor albo dodatkowo pełnić rolę lustra.

Drzwiczki przesuwne idealnie zastąpią także rozwierane fronty szafek wiszących w meblach kuchennych czy łazienkach. Szczególnie sprawdzą się w wąskich pomieszczeniach.

Fronty przesuwne zawsze są w zasięgu ręki - zapewnia Joanna Nowak. Dodatkowo, stosując je w szafkach wiszących, unikamy niebezpieczeństwa uderzenia się głową o krawędź otwartych drzwiczek - dodaje.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ