Kuchnia Brick. Fot. Vigo

Kuchnia Brick. Fot. Vigo

  • Autor: bm
  • 20 wrz 2016 00:00 (aktualizacja: 22 wrz 2016 09:33)

Mat czy połysk? Trendy w segmencie frontów meblowych

Matowe powierzchnie frontów meblowych są wizualnie miękkie, aksamitne, podczas gdy połysk podkreśla laboratoryjny, czasem wręcz surowy klimat pomieszczenia. W kuchni od kilku sezonów króluje połysk, ale matowe fronty coraz częściej podobają się klientom szukającym nowych rozwiązań.

Fronty w połysku to zazwyczaj laminat, akryl bądź folia poliestrowa. Tego typu wykończenia cieszą się ogromną popularnością. Meble w połysku dodają kuchni nowoczesności, podkreślają prostotę i minimalizm wnętrza – kuchnia w połysku całkowicie wpasowuje się w te kryteria. Zdarza się, że przeciwnicy frontów w połysku twierdzą, że jakość tych mebli jest niezadowalająca. Niektóre tego typu powłoki mogą być (ale nie muszą) bardziej podatne na wilgoć oraz promienie słoneczne. Wielu użytkowników skarży się również na liczne odciski palców pozostawiane na meblach – niestety, tego nie unikniemy. Meble w wysokim połysku kojarzone są z pomieszczeniami o nowoczesnym designe – ciężko je będzie włączyć do kuchni o rustykalnym charakterze.

Stonowane matowe odcienie pozwalają uzyskać prostotę formy, podkreślającą jej wyjątkowy charakter i dają wrażenie subtelności i wysokiej jakości. Fronty w macie świetnie sprawdzą się w przestronnych kuchniach. Pasują do kuchni w każdym stylu – od nowoczesnych po tradycyjne aranżacje. Są lubiane i często wybierane. Cenione za wysoką jakość i dobre wykończenie. Łatwe do utrzymania w czystości.

"Połysk jest zdecydowanie bardziej obecny na rynku, mat jest wciąż tematem nowym i ekskluzywnym, choć stopniowo zaczyna się pojawiać. Matowe zestawienia ton w ton tworzą ciekawe, eleganckie aranżacje, które dyskretnym urokiem przyciągają wzrok. Natomiast projekty łączące te dwie skrajne powierzchnie zyskują wyrazisty charakter, gra kontrastów daje szerokie możliwości dla nowoczesnych wnętrz." - mówi Anna Terech-Ignasiak z firmy Egger.

O tym, że obecnie modny jest zarówno połysk, jak i mat, wspomina też Piotr Kobiernik z firmy Restol: "Coraz wię™cej Klientów pyta również o fronty z matowym wykoń„czeniem powierzchni. Choć‡ wszechobecny "biał‚y poł‚ysk" cał‚y czas pozostaje numerem 1 wzrasta zainteresowanie matowymi odcieniami kremu, cappuccino i szarości."

Fronty akrylowe marki Manufaktura Łomża produkowane są z płyty MDF pokrytej matą akrylową w wysokim połysku. Jak zapewnia producent - jako jedyne na rynku mają one kilkukrotnie zwiększoną wytrzymałość na zarysowania przy zachowaniu najwyższej jakości połysku. Doskonałą alternatywą dla wysokiego połysku jest powierzchnia matowa. Front „Super Mat” z oferty Manufaktury Łomża daje wrażenie ciepła i aksamitności. Wysokiej jakości wykończenie gwarantuje,że na powierzchni nie pozostaną odciski palców.

Oryginalne wysokopołyskowe fronty, jak i produkty o matowym wykończeniu ma w swojej ofercie również firma Hubertus. "Hubertus Super Połysk" to płyta pokryta wysokopołyskową matą, doskonale już znana zarówno klientom na rynku, jak i konkurencji. Idąc jednak w ślad za coraz bardziej obecnymi nowymi trendami w zeszłym roku firma wprowadziła na rynek płyty i fronty „Hubertus Super Mat”.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ