Biznesmeblowy.pl

Szuflady "InnoTech" marki Hettich. Fot. kh

Montaż systemu organizacji szuflad krok po kroku

  • Autor: Katarzyna Hryniewicka
  • 25 lut 2014 08:16

Systemy organizacji szuflad cieszą się coraz większą popularnością. Klienci cenią w nich to, że umożliwiają wprowadzenie porządku oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej, zaś producenci mebli i stolarze - łatwość montażu. Jak przebiega?

Produkcja mebli kuchennych w znajdującej się w Górze Kalwarii firmie DSM Contract rozpoczyna się nie na hali produkcyjnej, ale w sąsiadującym z nią showroomie. W pomieszczeniu tym klienci mają możliwość zapoznania się ze szczegółami oferty producenta i współpracującej z nim firmy Hettich dostarczającej m.in. okucia meblowe. Na ekspozycjach mogą obejrzeć i wypróbować możliwości oferowane przez różnorakie systemy akcesoryjne przeznaczone do mebli kuchennych, a także wybrać odpowiadające im forniry i wybarwienia elementów drewnianych. Korpusy, fronty, ścianki tylne i większość elementów ciętych na wymiar dostarcza bowiem DSM Contract.

Po zaprojektowaniu dla klienta mebli kuchennych i wybraniu przez niego konkretnych systemów akcesoryjnych (co na ogół poprzedzają długie konsultacje z architektem lub pracownikiem DSM) rozpoczyna się proces produkcyjny. W pierwszym etapie płyty są przycinane do odpowiednich rozmiarów i oklejane. W dalszym, jeśli zachodzi taka potrzeba, są lakierowane.

Sedno montażu

Właściwy montaż szuflad "InnoTech" rozpoczyna się od nawiercenia w uprzednio przygotowanych formatkach otworów na elementy mocujące. Następnie w boksach imitujących wnętrze, w którym dane meble mają służyć, montowane są korpusy szafek. Do nich, na odpowiednich wysokościach przykręcane są prowadnice.

W międzyczasie pracownicy DSM przygotowują szuflady. Łączą stalowe oskrzynie "InnoTech" dostarczane przez firmę Hettich z dnem i ścianką tylną. Następnie mocują elementy systemu "Easys" umożliwiającego łatwiejsze otwieranie i zamykanie nawet bardzo obciążonych szuflad. Ruch szuflady wywołuje lekkie naciśnięcie ich frontu. Każda szuflada wyposażana jest w "Silent System", który gwarantuje ich ciche i delikatne zamykanie. Ten etap prac zamyka zamocowanie frontu i wsunięcie tak przygotowanej szuflady w korpus szafki.

Opcjonalnym, choć nieobowiązkowym etapem tworzenia szuflad z wysokim frontem jest montaż w ich ściankach bocznych "InnoTech DesignSide" – czyli dobieranych, a nawet tworzonych indywidualnie formatek szklanych, drewnianych lub wykonanych z tworzywa. Jedynym warunkiem jakie musi spełnić materiał, z którego wykonany będzie taki bok jest jego odpowiednia grubość odpowiadająca szerokości elementów mocujących.

"InnoTech DesignSide" daje użytkownikom szereg możliwości wyróżnienia się i zróżnicowania poszczególnych brył szuflad. Co prawda Hettich dostarcza tylko kilka rodzajów ścianek bocznych, ale my jako ostateczny producent oferujemy szeroki wachlarz propozycji, również realizowanych na indywidualne zamówienie według własnych projektów. – dodaje Jacek Kłosiński, współwłaściciel DSM Contract.

Na ostatni guzik

Ostatnim etapem przygotowywania szuflad "Innotech" jest zaopatrzenie ich w systemy organizacji wewnętrznej. Klienci wybierać mogą z szerokiej oferty wkładów organizacji sztućców, uchwytów przytrzymujących talerze i garnki, a także listw podłużnych i poprzecznych porządkujących przechowywanie produktów spożywczych i środków chemii gospodarczej. Wcześniej zamówione modele, o ile istnieje taka konieczność, zostają przycięte do odpowiednich rozmiarów.

Wkłady organizatorów szuflad są wyposażone w specjalne gumowe uszczelki zabezpieczające ich linie boczne. Pełnią one dwojaką funkcję. Z jednej strony uniemożliwiają jakiekolwiek, choćby minimalne przemieszczanie się wkładu wewnątrz szuflady, co mogłoby tworzyć niepotrzebny hałas. Z drugiej natomiast strony znakomicie maskują wszelkie, ewentualne nierówności mogące powstać podczas przycinania wkładów. – wyjaśnia Robert Brzozowski, Hettich Academy Manager.

Nadanie ostatecznej formy mebli – w tym m.in. umieszczenie wkładów w szufladach, ma miejsce pod koniec procesu produkcji, a nawet podczas montażu mebli w domu klienta.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce