Fot. Ballerina

Fot. Ballerina

  • Autor: bm
  • 03 paź 2016 12:10 (aktualizacja: 03 paź 2016 14:04)

Nanotechnologia w meblach kuchennych? Dlaczego nie!

Producenci mebli kuchennych wciąż poszukują nowych rozwiązań, które sprawią, że kuchnia będzie wyglądała wyjątkowo, a zastosowane w niej materiały będą odznaczały się większą niż do tej pory trwałością i komfortem użytkowania.

Niemiecka firma Ballerina postanowiła w swoich produktach wykorzystać materiał wyprodukowany przy użyciu nanotechnologii. Ten materiał to Feniks - łączy on modny efekt supermatu z niewiarygodnie niskim kosztem utrzymania. Powierzchnie Fenix NTM® są higieniczne, wytrzymałe i odporne na uderzenia. Ich miękka powierzchnia nie pozostawia śladów palców, jest też odporny na uszkodzenia. Co więcej, nieuchronne podczas użytkowania bruzdy i połyskliwe ślady można usunąć za pomocą żelazka.

Fenix dostępny jest w kilku kolorach, również jako blaty robocze, a ponadto w elementach widocznych innych niż fronty. W prezentowanej na zdjęciach aranżacji fronty Fenix pokazano na tle prawdziwego czarnego dębu bawarskiego w konwencji Blackline (ultracienkie ścianki oraz bezuchwytowe szafki). Japoński design łączący kolorów czarnego i białego wprowadza atmosferę przejrzystości i równowagi Zen. Jako detal wyróżniający wprowadzono z kolei najnowszy wzór marki Ritzenhoff, zaprojektowany przez utalentowaną Niemkę - Virginię Romo. Wyspę wyposażono również w ażurowe cokoły wykonane z metalowych lameli.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ