Fot. Peka

Fot. Peka

  • Autor: bm
  • 22 wrz 2016 08:55 (aktualizacja: 23 wrz 2016 13:25)

Nowy sposób wykończenia systemów kuchennych

Wykończenie systemów kuchennych w kolorze antracytowym to jeden z najnowszych trendów wnętrzarskich. Przykłady takich rozwiązań można było zaobserwować między innymi na ekspozycjach tegorocznych targów "Furnica" w Poznaniu, pokazała je na przykład firma Peka.

Peka zaprezentowała w Poznaniu między innymi innowacyjny system iMove oraz premierowe kolekcje marek Schüco i Plastil.

"Zbudowaliśmy wyspę kuchenną, która w połączeniu z wysoką zabudową uwypuklała elegancki, antracytowy kolor" – podkreśla Anita Łopatka z firmy Peka.

Systemy w kolorze antracytowym występują w najpopularniejszych rozwiązaniach do szafek narożnych, wysokich i podblatowych. 

"Podczas targów pokazaliśmy, między innymi system Le Mans II w linii koszy Arena Classic czy Magic-Corner Comfort, w którym rama i kosze Libell są antracytowe, a dodatkowo półki doposażone są w matę antypoślizgową w tej samej barwie – tłumaczy Anita Łopatka. – Do szafek wysokich proponujemy natomiast system Dispensa z koszami Libell o szerokości od 150 do 400 mm. Natomiast do szerszych, w modułach 600 rekomendujemy system Pleno. Antracytowe systemy, które zaprezentowaliśmy do szafek podblatowych, to Snello – jako doposażenie wąskich wnęk.

Kitchen Tower sprawdza się w strefie gotowania przy szerszych modułach. Każda szafka może być wyposażona w praktyczne półki Extendo - również w kolorze antracytowym.

"Do mebli wiszących proponujemy funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu system iMove, który umożliwia łatwe wysunięcie w dół i wyciągnięcie zawartości szafki wiszącej na zewnątrz" – podpowiada przedstawicielka firmy Peka.

Najważniejsze zalety tego rozwiązania to przede wszystkim łatwe działanie i płynny, bezszelestny ruch półki. Szybki dostęp, również do zawartości najwyżej położonej szafki, wysokiej jakości design i elegancki wygląd to kolejne jego atuty.  "iMove zmienia tradycyjną szafkę w nowoczesną i ergonomiczną powierzchnię do przechowywania i jest dużym ułatwieniem dla użytkowników, zwłaszcza tych o niskim wzroście" – zwraca uwagę Anita Łopatka. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ