Okleiniarka marki Biesse. Fot. Mariusz Golak

Okleiniarka marki Biesse. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 07 lis 2016 15:19 (aktualizacja: 08 lis 2016 07:12)

Okleiniarki na polskim rynku - najnowsze propozycje

Trudno byłoby wyobrazić sobie zakład zajmujący się produkcją seryjną mebli bez okleiniarek przeznaczonych do wąskich powierzchni. Oferta dostępna na rynku pozwala dobrać rodzaj maszyny do możliwości produkcyjnych i finansowych zakładu meblarskiego. Prezentujemy najciekawsze rozwiązania dostępne obecnie na rynku.

Dużą popularnością na rynku cieszą się obecnie okleiniarki kompaktowe, które łączą wielość praktycznych funkcji z niewielkimi gabarytami. Idealnie wpisują się one w potrzeby małych i średnich zakładów meblarskich. Znacznie bardziej rozbudowane, ale i droższe, są okleiniarki kabinowe, które – dzięki zastosowaniu wielu agregatów roboczych – zapewniają wysoką jakość obróbki. Pozwalają na automatyczne nakładanie kleju w kierunku posuwu, frezowanie wstępne i obcinanie, polerowanie, a nawet cyklinowanie obrabianego materiału. 

Przy zakupie okleiniarki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na posuw elementu, docisk obrzeża i rodzaje agregatów obróbczych dostępnych w standardzie, czyli w cenie produktu. Wyróżniamy dwa rodzaje posuwu stosowanego w okleiniarkach: górny i dolny. Górny pas posuwu wykorzystuje się w mniejszych okleiniarkach, będących na wyposażeniu typowych zakładów usługowych. 

Kolejnym ważnym elementem każdej okleiniarki jest docisk nałożonego obrzeża. To właśnie ilość, średnica, ułożenie oraz regulacja rolek dociskowych mają wpływ na precyzję obróbki. Odpowiednia siła docisku jest bardzo istotna przy pracy z grubszymi obrzeżami PCV czy ABS. Jeszcze ważniejsza staje się przy obróbce delikatnych obrzeży z okleiny naturalnej oraz twardych doklejek litych. 

Właściciel zakładu meblarskiego, aby zapewnić wysoką jakość obróbki obrzeży, musi liczyć się z zakupem okleiniarki wyposażonej w wiele agregatów roboczych, za które często trzeba dopłacić, gdyż nie są one dostępne w wersji standardowej. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ