Biznesmeblowy.pl

Systemy organizacji szuflad pozwalają na efektywne zagospodarowanie wnętrza mebli kuchennych. Fot. Häfele

Organizacja miejsca w szufladzie

  • Autor: uk
  • 03 gru 2014 09:22 (aktualizacja: 04 gru 2014 08:16)

Meble kuchenne muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Mają zapewnić łatwy dostęp do zawartości, a akcesoria, w które są wyposażane, pomóc w utrzymaniu porządku. Najłatwiejszym sposobem na to są szerokie szuflady z organizerami, w których można pomieścić to wszystko, co jest niezbędne w kuchni.

Szuflady okazują się najlepszym wyborem. W dolnej części mebli kuchennych klienci zazwyczaj wybierają szuflady. Bazujemy na najlepszych światowych rozwiązaniach w tym zakresie. Dla klienta liczy się płynny ruch, bezawaryjność i nośność pojedynczej szuflady – powiedziała Anna Dzierżanowska, dyrektor kreatywny Halupczok Kuchnie i Wnętrza.

Firma Zajc Kuchnie stosuje również szuflady wewnątrz szafek, co tworzy zewnętrznie jednolitą powierzchnię. W zabudowach Zajc Kuchnie wykorzystuje się systemy szuflad Hettich z funkcją automatycznego domykania. Z nowoczesnym wzornictwem kuchni świetnie komponują się szuflady z serii „InnoTech”, a zwłaszcza posiadający szklane boki model „InnoTech DesignSide”. Różne szerokości szuflad, w tym szuflady wewnętrzne, podzlewowe o kształcie litery „U” lub montowane za cokołem, pozwalają funkcjonalnie zagospodarować trudne przestrzenie. Otwierane z elektrycznym wspomaganiem szuflady reagują na lekkie naciśniecie frontu w dowolnym miejscu, co jest przydatne w razie zajętych lub brudnych rąk. Elektryczne wspomaganie stosowane jest również w dużych szufladach przeznaczonych do przechowywania ciężkich przedmiotów lub produktów. Wyposażenie szuflad dobierane jest indywidualnie i obejmuje: profile dekoracyjne, kolory szuflad (białe, grafitowe, srebrne), relingi, podziały na sztućce, organizacje wewnętrzne – podziały na garnki, talerze, produkty. Szuflady posiadają pełen wysuw i wytrzymują obciążenie nawet do 70 kg (standardowo 30 kg). Wewnątrz zamontowane mogą również zostać, produkowane przez markę Ritter: krajalnice do pieczywa, wagi i pojemniki na chleb, czy też toster.

Wśród producentów mebli kuchennych powodzeniem cieszą się także systemy organizacji szuflad „Orga-Line” (organizery, podziały podłużne i poprzeczne, uchwyty na talerze, wkłady na noże, przegrody do butelek), systemy szuflad „Metabox” firmy Blum z dożywotnią gwarancją jakości oraz szuflady „Tandembox Intivo” firmy Blum. O charakterze szuflad „Intivo” decydują nowe profile boków oraz elementy ozdobne stosowane w szufladach. Szuflady „Intivo” oferowane są w trzech kolorach: czarnym, szarym oraz białym. W wysokich szufladach klienci mogą dopasować ich wygląd do swoich upodobań, wybierając metalową ściankę boczną „Boxcap” w kolorze szuflady lub ozdobną ściankę z elementem szklanym, fornirowanym lub lakierowanym. Szuflady „Intivo” technologicznie bazują na sprawdzonych prowadnicach „Tandembox”. Podobnie jak w systemie „Tandembox”, również szuflady „Intivo” dostępne są w wersji niskiej, wysokiej jako szuflady wewnętrzne, do narożników oraz typu „Combi” pod zlewozmywak.

Sztućce „na baczność”

Wkłady na sztućce są nieodłącznym elementem każdej kuchni. Pomagają utrzymać porządek oraz efektywnie zagospodarować przestrzeń szuflady. W nowoczesnych wkładach, za pomocą podziałek, można dowolnie regulować wielkość komór. Pozwala to na zachowanie przejrzystego układu. Jednym z produktów, o którym warto wspomnieć, są wkłady firmy Ninka z serii „Cuisio”. Wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewnią nie tylko higienę. Ich tworzywowe wnętrze powoduje, że podczas zamykania czy otwierania szuflady, sztućce nie „dzwonią”. Kolorystyka wkładów jest bogata – białe, zielone lub grafitowe i jednocześnie w bardzo ciekawym wykończeniu, tzw. „półprzezroczystym”. Natomiast połączenie elementów za pomocą aluminiowych profili, umożliwiających zmianę konfiguracji przegródek, pozwala zindywidualizować wnętrze szuflady. Uzupełnieniem do szuflad z wysokimi frontami może być linia „CuisioFlex”. Mowa tu o zestawach wykonanych w tej samej kolorystyce co wkłady, ale są to specjalne boksy, które dzięki regulacji głębokości i szerokości boków zabezpieczą dolne szuflady i znajdujące się tam sprzęty przed przewracaniem lub przesuwaniem.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce