Przykład zastosowania oświetlenia w aranżacji wnętrz. Fot. GTV

Przykład zastosowania oświetlenia w aranżacji wnętrz. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 24 paź 2016 10:25 (aktualizacja: 26 paź 2016 11:11)

Oświetlenie w meblach zyskuje na popularności

Producenci i dystrybutorzy podkreślają, że oświetlenie staje się coraz ważniejszym elementem mebli. Pojawia się nie tylko w meblach skrzyniowych, choć jest tam powszechniejsze, ale i tapicerowanych. Wyniki sprzedażowe pokazują, że ma ono duży wpływ na decyzje zakupowe.

Możliwości oświetlenia LED otwierają przed projektantami mebli szerokie spektrum możliwości. Przedmioty na najprostszej ściennej półce można oświetlić, wykorzystując punktowe oprawy o różnym kształcie, taśmy lub halogenowe wysięgniki. Oprawy i taśmy można zamontować nad lub pod półką. Można również wybrać oprawy wpuszczane w półkę. Możliwości jest wiele.

Oświetlenie LED sprawia, że współczesne meble stały się dziełami sztuki, oświetlanymi niczym perły architektury. Światło LED nadaje meblom nowoczesny wygląd, ale pozwala również podkreślić ich niepowtarzalny design. Już nie przedmioty wyeksponowane w meblowej wystawie, ale sam mebel staje się istotnym elementem ozdobnym danej aranżacji. Z drugiej strony podobną ewolucję przeszły oprawy LED. Już dawno przestały być domeną zakładów produkcyjnych czy minimalistycznych wnętrz. Dziś eleganckie oprawy  mogą być prawdziwą ozdobą salonu - mówi Joanna Repko, ekspert firmy GTV.

Użycie oświetlenia nie jest ograniczone ani typem mebla, ani rodzajem pomieszczenia. Meble z oświetleniem równie dobrze mogą znaleźć się w kuchni, jadalni, salonie bądź sypialni. Ważne jest, aby odpowiednio operować natężeniem światła i jego barwą.

W stworzeniu kameralnej, nieco intymnej atmosfery, pomoże oświetlenie punktowe czy taśmy LED, których montaż ogranicza jedynie nasza wyobraźnia - do wyboru mamy bowiem doświetlenie wnęki ściany lub zagłówka, umieszczenie źródeł LED pod łóżkiem, dekoracyjne zaaranżowanie sufitu i wiele innych kreacji na odprężające jesienne wieczory – rekomenduje Joanna Repko.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ