Fot. Komandor

Fot. Komandor

  • Autor: bm
  • 29 lis 2016 10:52 (aktualizacja: 29 lis 2016 14:12)

Pomysł na garderobę - komentarz eksperta

Niezależnie od tego, jaką przestrzenią dysponujemy, właściwie zorganizowane miejsce na ubrania, obuwie i odzież wierzchnią powinno się znaleźć w każdym domu. O tym, jak wykorzystać w tym celu systemy szaf przesuwnych, mówi Monika Szczęsny, projektantka z firmy Komandor.

Już na etapie planowania musimy również zadbać o odpowiednią wentylację. Niezbędną w garderobie cyrkulację powietrza zapewnimy stosując różnorodne elementy wyposażenia, takie jak kosze, szuflady czy drążki. Nie można również zapominać o właściwym oświetleniu. W zaciemnionych pomieszczeniach warto pomyśleć o dodatkowym, punktowym świetle, które poza praktycznym zastosowaniem, doda wiele ciepła, uroku i elegancji. 

Jeśli garderoba ma powstać w wydzielonej części sypialni, kluczowe jest, w jaki sposób chcemy ją oddzielić. Do wyboru jest klika rozwiązań od ścianki kartonowo-gipsowej, przez podwieszane lub przesuwne drzwi. "Drzwi przesuwne mają kilka zalet, które szczególnie sprawdzą się w garderobie. Przede wszystkim mamy możliwość wyboru frontów, dostosowując je do wystroju naszej sypialni, od strony garderoby natomiast możemy zamontować w nich lustro. Ten typ drzwi, dzięki temu, że wsuwają się do wnętrza garderoby, nie zajmuje przestrzeni przy otwieraniu" – podpowiada Monika Szczęsny, projektantka z firmy Komandor. - "Jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, powinniśmy zdecydować się na rozwiązania przygotowane na wymiar" – dodaje.

Oprócz samych systemów przesuwnych, producenci oferują również elementy wyposażenia garderób, takie jak półki, szuflady, drążki na krótkie i długie ubrania oraz szafki i kontenery. Ponadto do wyboru jest również szeroki wybór akcesoriów: kosze cargo, wieszaki na spodnie, stojaki na buty czy wieszaki na krawaty i paski, które bardzo poprawiają komfort przechowywania ubrań i obuwia. 

"Szafa z przesuwnymi drzwiami sprawdzi się doskonale w roli garderoby. Tutaj, tak samo jak w wydzielonej garderobie, fronty drzwi dobierzmy tak, by komponowały się z całym pomieszczeniem. Ciekawie będą wyglądały drzwi wykonane ze szkła, dobrze też pomyśleć o zamontowaniu we frontach luster. Nie tylko zyskujemy wówczas miejsce do przymierzania, ale także optycznie powiększamy pomieszczenie i wprowadzamy do niego więcej światła" – radzi Monika Szczęsny z firmy Komandor.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ