Zawias Sensys firmy Hettich

Zawias Sensys firmy Hettich

  • Autor: bm
  • 24 paź 2016 09:02 (aktualizacja: 24 paź 2016 09:56)

Prestiżowa nagroda dla firmy Hettich

Niemiecka fundacja „Rada Wzornictwa“ przyznała zawiasowi "Sensys" firmy Hettich nagrodę German Design Award – Special Mention 2017. Wyróżnienie to przyznawane jest najbardziej innowacyjnym produktom, które w szczególny sposób wpływają na rozwój niemieckiego i międzynarodowego rynku sztuki użytkowej.

Celem międzynarodowego konkursu German Design Award, organizowanego przez niemiecką Radę Wzornictwa, jest odkrycie, zaprezentowanie oraz nagrodzenie unikalnych trendów wzorniczych. Co roku wyłaniane są najlepsze zgłoszenia zarówno w zakresie designu produktu, jak i sposobu jego promocji, jeśli wyróżnia je ciekawa koncepcja projektowa. Nagrodę German Design Award – Special Mention 2017 w kategorii meble otrzymał zawias Sensys do cienkich drzwi.

Już w 2016 roku zawias do cienkich drzwi firmy Hettich został nagrodzony przez iF Design Award. Ekstremalnie płaska puszka zawiasu daje jeszcze większą swobodę w projektowaniu i różnicowaniu pomiędzy liniami mebli. Pozwala na stosowanie cienkich płyt z rdzeniem o grubości od 8 mm, których powierzchnia może być wykończona za pomocą szkła. Możliwe są również masywne fronty wykonane z cienkiego materiału typu solid surface. W ten sposób wrażenie osiągnięte dzięki zastosowaniu ekskluzywnych materiałów można jeszcze spotęgować minimalistycznym designem oraz wąskimi szczelinami.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ