Stoisko firmy Comfortbe na targach meblowych w Ostródzie. Fot. Mariusz Golak

Stoisko firmy Comfortbe na targach meblowych w Ostródzie. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 20 wrz 2016 08:37 (aktualizacja: 20 wrz 2016 13:55)

Producenci materacy wzbogacają swoje oferty

Targi meblowe w Ostródzie pokazały, że rynek materacy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Uczestniczący w nich producenci podkreślali rosnące zainteresowanie klientów i konieczność systematycznego rozwijania oferty celem dopasowania jej do zmieniających się potrzeb odbiorców.

Podczas wrześniowych targów odbywających się w Ostródzie w gronie wystawców pojawiłi się tacy producenci materacy, jak Senactive, NaturaZone, Sleeping-Comfort czy Comfortbe. Przedstawiciele firm nie kryli zadowolenia z obecności na targach i mówili o dużym zainteresowaniu ze strony klientów. Podkreślali również rosnącą świadomość odbiorców w kwestii komfortu snu i ich otwarcie na nowe propozycje. Wart podkreślenia jest fakt, że kolekcja "Continental Beds by Senactive" firmy Senactive podczas "MTM Ostróda 2016" została uhonorowana nagrodą "Żagiel Rozwoju".

Jeżeli chodzi o trendy produktowe, producenci wskazywali na renesans zainteresowania materacami do łóżek kontynentalnych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko w przypadku zastosowań kontraktowych, ale i domowych. Ważną rolę na rynku odgrywają także wszelkie rozwiązania prozdrowotne w postaci odpowiednich profilowań, materiałów antybakteryjnych czy substancji aromatyzujących.

Materace należą do jednego z najdynamiczniej rozwijających się segmentów rynku komponentów dla przemysłu meblarskiego, a Polska plasuje się w czołówce klasyfikacji zarówno producentów, jak i eksporterów. Również nasz rynek krajowy, choć nie tak chłonny jak na przykład rynki Europy Zachodniej, oceniany jest pozytywnie ze względu na niezwykle dynamiczny przyrost sprzedaży. Produkowane w Polsce materace, podobnie jak meble, trafiają głównie do Niemiec. Istotnymi rynkami eksportowymi są również inne kraje zachodnie, a także obszar nadbałtycki. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, ubiegłoroczna sprzedaż eksportowa przekroczyła 2 mld zł.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ