PARTNER PORTALU
Wizualizacja kuchni gotowa do przedstawienia klientowi. Fot. archiwum

Wizualizacja kuchni gotowa do przedstawienia klientowi. Fot. archiwum

  • Autor: MU
  • 03 paź 2014 07:00 (aktualizacja: 03 paź 2014 08:04)

Sięgnij po programy do projektowania

Większość programów dla fachowców daje możliwość zarówno projektowania, jak i przygotowania wyceny, stworzenia dokumentacji technicznej oraz wizualizacji wnętrz.

Takim programem jest np. „CAD Decor PRO”, oferowany przez Cad Projekt. To oprogramowanie łączy w sobie wszystkie walory dwóch najpopularniejszych programów znajdujących się w ofercie tej firmy, jakimi są „CAD Kuchnie” oraz „CAD Decor”. Dzięki niemu możliwe jest projektowanie w oparciu o wykorzystanie szafek kuchennych i dynamiczne modelowanie całego wnętrza w 3D. Program ma obszerną i różnorodną bazę danych, dzięki czemu zarówno projektujący fachowiec, jak i klient, mogą stawiać przed projektem większe wymagania.  Jedną ze specjalistycznych funkcjonalności, jakiej z pewnością nie znajdzie się w darmowych, internetowych programach, jest „Moduł Renderingu Profesjonalnego”. To nowoczesne narzędzie do zaawansowanej wizualizacji wnętrz.

Kolejną ciekawą propozycją na rynku oprogramowań jest „Neron Produkcja 3D” znajdujący się w ofercie NeronIT. To system dedykowany zarówno architektom, jak i montażystom szafek kuchennych, łazienkowych czy też szaf wnękowych. Pozwala on na projektowanie całych pomieszczeń i umieszczanie w nich zestawów mebli z zachowaniem ich parametrów. Dodatkowo meble są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, wraz z akcesoriami oferowanymi przez firmę. [[Jest to jeden z najefektywniejszych na świecie systemów służących do projektowania mebli z ich wizualizacją w przeglądarce internetowej, parametryzacją, opracowaniem wyceny i przygotowaniem plików sterujących maszynami numerycznymi do produkcji mebli.]] – mówi Piotr Kuboszek, prezes zarządu firmy NeronIT.

Nowoczesne programy, jakie dostępne są dla architektów oraz producentów mebli, to przede wszystkim możliwość projektowania przy użyciu znanych materiałów, jak płyty meblowe (Egger, Kronospan czy Pfleiderer), okucia i wewnętrzne wyposażenie szafek oraz garderób (Peka), a także sprzęty AGD znanych i cenionych na rynku marek, jak np. Whirlpool. Przy projektowaniu wnętrza możliwe jest także wybieranie płytek z wielu dostępnych kolekcji takich firm, jak chociażby Opoczno.

Do najpopularniejszych programów projektowych z pewnością należą te, za pomocą których tworzy się kuchnie. Pomocny może być program „Neron Twój Kreator”, który umożliwia dosłownie w kilku krokach dowolną konfigurację mebli kuchennych. Uwzględnić można nie tylko rodzaj szafki, ale także jej gabaryty oraz materiały, z jakich ma zostać wykonana. Możliwy jest także wybór okuć oraz precyzyjne usytuowanie otworów montażowych.

Kolejnym kompleksowym rozwiązaniem okazuje się program firmy Cad Projekt „CAD Kuchnie”. Umożliwia on profesjonalne stworzenie i zaprezentowanie projektu kuchni: z najdrobniejszymi detalami, z pełną wyceną oraz raportami użytych mebli i innych elementów. Wraz z programem dystrybuowana jest uniwersalna baza mebli kuchennych, natomiast za zgodą producenta do programu „CAD Kuchnie”, dodawane są biblioteki mebli kuchennych oraz bazy modeli 3D, największych krajowych i zagranicznych wytwórców.

Specyfika produktów do produkcji mebli wymusza umiejętne zarządzanie całą masą dodatków, jakie muszą zostać użyte do stworzenia mebla. Są nimi m.in. okleiny – obrzeża czy laminaty, a także folie PCV. To wszystko sprawia, że precyzyjne wycinanie i dopasowywanie ich przez pracowników może być utrudnione. Pomocnym narzędziem przy rozkroju płyt z pewnością jest program „Ardis” firmy Top Solution. Zapewnia on nie tylko lepszy nadzór wykorzystywanych materiałów, ale także kontrolę pracy i dostaw. Dzięki temu programowi każdy producent mebli może znacznie zmniejszyć ilość odpadów, jakie generuje produkcja mebli. Programowi dostarcza się listę z elementami, które będą potrzebne do produkcji danych mebli, ten zaś pogrupuje elementy według materiałów i przeliczy je w oparciu o zadane wartości. Te działania pozwolą nie tylko zaoszczędzić czas, ale także usystematyzować pracę oraz zminimalizować błędy.

Kolejne rozwiązanie wspomagające prowadzenie produkcji od przygotowania bezpośrednio z plików 3D, plików do optymalizacji rozkroju oraz plików sterujących centrami obróbczym jest program „Neron Produkcja 3D”. Sprawdza się on przede wszystkim w produkcji jednostkowej i krótkoseryjnej, skracając do minimum czas przygotowania produkcji oraz błędy wynikające z działalności człowieka.


WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

    • Carpent33r, 2018-02-03 21:06:21
    Mój znajomy projektuje w CAD Kuchnie i mówi, że jest ok. Ja jednak wolę zdecydowanie KD Max, który po prostu ma więcej opcji i tworzy ładniejsze wizualizacje. No, ale co kto woli. Im więcej programów, tym większy wybór dla użytkowników. :)
    • MłodyStolarz, 2017-07-02 19:06:09
    CAD Kuchnie to dobry program, jednak moim zdaniem KD Max V6 jest bardziej intuicyjny i ma więcej możliwości.