Dekory Interprint

  • Autor: bm
  • 13 lip 2017 14:36

Skąd czerpią inspiracje producenci dekorów meblowych?

Producenci dekorów meblowych swoimi kolekcjami udowadniają, że inspiracją do stworzenia unikalnego wzoru papieru dekoracyjnego może być niemal wszystko - tekstylia, rattan, drewno, kamień, stal, beton, a nawet płyta drewnopochodna. Efekty możemy oglądać później na gotowych meblach.

Nowe propozycje firmy Interprint - Comfy, Crusoe, Reef, Picea, Harris i Yonga - to sześć wzorów stworzonych przez uznanych projektantów z różnych części świata. Firma zaprezentowała je po raz pierwszy w maju w showroomie Design Post w Kolonii. Autorami tych wyjątkowych dekorów są wybitni projektanci z European Furniture Industry. Jochen Flacke, Thorsten Keissner, Peter Kern (Niemcy), Atilla Kuzu (Turcja) i Luca Tormena (Włochy) od lat nie tylko śledzą, ale też kreują światowe trendy wzornictwa użytkowego.

Comfy, którego autorem jest Peter Kern, to wzór inspirowany rattanem zachwycającym prostym, grubym splotem. Crusoe (Luca Tormena) to wzorowana na tkaninie, delikatniejsza propozycja. Ułożone na skos nitki tworzą wzór minimalistyczny, ale zarazem dekoracyjny. Z kolei Yonga (Atilla Kuzu) to przewrotna propozycja imitująca płytę drewnopochodną, w której doskonale odwzorowane wióry tworzą niezwykle autentyczne wrażenie. 

Na uwagę zasługują również dekory odwzorowujące naturalne drewno. Reef (Jochen Flacke), przyciąga wzrok swoją trójwymiarowością. Zaznaczone słoje i drobne rysy są tak realistyczne, że wręcz ma się ochotę sprawdzić je paznokciem. Elegancki Harris (Luca Tormena) to propozycja nie tylko dla zacisznych bibliotek i gabinetów, ale też wszelkich wnętrz, w których chcemy się poczuć spokojnie i bezpiecznie. Zupełnie inne wrażenie budzi Picea. Thorsten Keissner zawarł w tym dekorze cały urok bardzo starych, spieczonych słońcem desek drewna iglastego.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ