System All Glass Door firmy Raumplus. Fot. Raumplus

System All Glass Door firmy Raumplus. Fot. Raumplus

  • Autor: mg
  • 03 lis 2016 09:23 (aktualizacja: 04 lis 2016 09:59)

Systemy przesuwne stosowane w biurach

Drzwi przesuwne odgrywają istotną rolę w organizacji przestrzeni biurowych, niezależnie od ich wielkości i przeznaczenia. Dzieje się tak pomimo olbrzymiej ewolucji, którą przeszły zarówno ich wyposażenie, jak i wygląd. Priorytetem nadal pozostała funkcjonalność.

Trudno byłoby wyobrazić sobie biuro bez drzwi przesuwnych. Znajdują one zastosowanie zarówno w szafach przeznaczonych do przechowywania dokumentów, jak i w konstrukcjach ścianek działowych służących do dzielenia przestrzeni typu open space.

Drzwi przesuwne nadal są chętnie stosowane w szafach biurowych, choć przecież wiele dokumentów bez trudu można gromadzić na komputerowych dyskach. Tego typu rozwiązania są szczególnie popularne ze względu na możliwość dopasowania do indywidualnych wymogów konkretnego wnętrza, a także różnorodność stylistyczną, wynikającą z wielości oferowanych wypełnień i kolorów.

Na rynku pomieszczeń biurowych coraz bardziej powszechne stają się szafy z drzwiami przesuwnymi. Koszty najmu powierzchni biurowych są znaczne, dlatego też wynajmujący chcą zagospodarować przestrzeń w najbardziej ergonomiczny sposób – potwierdza Mariusz Brakoniecki, ekspert z firmy Sevroll-System.

Drzwi przesuwne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania drzwi uchylnych lub składanych. Ich niewątpliwym atutem jest fakt, że nie zabierają zbyt wiele miejsca, co jest istotne w przypadku ograniczonych przestrzeni, wnęk bądź korytarzy.

Otwarcie szafy z drzwiami przesuwnymi nie wymaga dodatkowej, wolnej przestrzeni tak jak w przypadku tradycyjnych drzwi rozwieranych. Biurko z krzesłem może być niemal całkowicie dosunięte do krawędzi szafy, dzięki czemu ograniczamy koszty zbędnych metrów kwadratowych – ocenia Mariusz Brakoniecki z firmy Sevroll-System.

Drzwi przesuwne służą również do wydzielania mniejszych pomieszczeń z przestrzeni biurowej typu open space. Ścianki dzielące poszczególne miejsca pracy mogą jednocześnie służyć do magazynowania dokumentów. Drzwi przesuwne doskonale sprawdzają się również i w takiej zabudowie.

Elastyczność systemów umożliwia dopasowanie ich do architektury wnętrza, np. określonych wymiarów, skosów, narożników, wyjątkowo wysokich pomieszczeń czy też szerokich, czasowo dzielonych pomieszczeń – podkreśla Aneta Świderska, projektantka w firmie Raumplus.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ