Fot, Komandor

Fot, Komandor

  • Autor: bm
  • 25 paź 2016 11:47 (aktualizacja: 25 paź 2016 12:37)

Szafa przesuwna w sypialni na poddaszu

Systemy przesuwne doskonale sprawdzą się w sypialni usytuowanej na poddaszu. Pozwolą na zagospodarowanie niewygodnych wnęk i miejsc pod skosami. Na polskim rynku jest wiele dostępnych rozwiązań tego typu. Warto skorzystać z porady eksperta - producenta systemów zabudowy wnęk.

Skosy w pomieszczeniach są bardzo trudne do zaaranżowania, ale nie należy się ich zbytnio obawiać. Można je wykorzystać w taki sposób, ze zmienią się w niekwestionowany atut. Ustawienie mebli w sypialni będzie oczywiście zależało od tego, z jakimi skosami mamy do czynienia. "W zależności od kąta, pod jakim padają i czy zaczynają się od samej podłogi, możemy je wykorzystać na wiele sposobów. Jeśli wysokość na to pozwala, ustawmy pod spodem łóżko i stoliki nocne, albo wygospodarujmy miejsce na toaletkę. Przestrzeń pod skosami z powodzeniem możemy również zabudować i uzyskać bardzo pojemne i funkcjonalne miejsce do przechowywania" – podpowiada Monika Szczęsny, projektantka z firmy Komandor.

"Jeśli brak nam przestrzeni, z powodzeniem możemy wykorzystać miejsce pod skosami i zabudować je według własnego planu. W tego typu wnętrzach doskonale sprawdzają się szafy wnękowe. Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę miejsca, warto pomyśleć o systemie drzwi przesuwnych, a w miejscach, gdzie ich montaż jest niemożliwy, uzupełnijmy zabudowę drzwiami uchylnymi, w tych samych ramach, co wybrane drzwi przesuwne. Wszystkie indywidualnie przygotowane rozwiązania to najlepsze wyjście, gdy nasza sypialnia, ze względu na układ pomieszczenia, sprawia nam duże problemy. Wybór rozwiązań przygotowanych na wymiar pozwala uniknąć sytuacji, w której gotowe meble, przez swój niedopasowany kształt, burzą wystrój i funkcjonalność całego wnętrza" – wyjaśnia Monika Szczęsny.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ